MenuNowy sekretarz zdrowia powiedział, kiedy zniesione zostaną wszystkie ograniczenia

  • Napisane przez  goniec.com
Nowy sekretarz zdrowia powiedział, kiedy zniesione zostaną wszystkie ograniczenia

Ostateczne złagodzenie środków blokujących w Anglii jest nadal przewidywane na 19 lipca, powiedział nowy sekretarz zdrowia.

Sajid Javid  powiedział parlamentarzystom, że ministrowie „nie widzą powodu, by wychodzić poza” tę „datę docelową”. Dodal że chociaż liczba przypadków rośnie, liczba zgonów „pozostaje na szczęście na niskim poziomie”. W oświadczeniu zaznaczył, że żadna data zniesienia ograniczeń nie będzie miała „zerowego ryzyka” i że „musimy nauczyć się żyć z” Covid-19 „Wiemy również, że ludzie i firmy potrzebują pewności, dlatego chcemy, aby każdy krok był nieodwracalny” – powiedział. Jak dodał: "Ograniczenia naszej wolności muszą się skończyć. Jesteśmy to winni ludziom w Wielkiej Brytanii, którzy poświęcili przecież tak dużo, żeby ich wolność była przywrócona tak szybko jak to tylko możliwe. Nie będziemy czekać nawet chwilę dłużej niż to konieczne. 19 lipca nadal pozostaje dniem w którym nastąpi ostatnie poluzowanie obostrzeń w Anglii.

Javid, zwracając się po raz pierwszy do Izby Gmin jako sekretarz zdrowia, dodał, że rząd dąży do tego, aby „około dwóch trzecich wszystkich dorosłych w tym kraju” otrzymało dwie dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi do 19 lipca. (Źródło: bbc.com)

Powrót na górę