MenuPortugalia: Kwarantanna dla przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii

  • Napisane przez  goniec.com
Portugalia: Kwarantanna dla przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii

Planujący letnie wakacje w Portugalii będą musieli otrzymać dwie dawki szczepionki lub rozpocząć podróż od dwóch tygodni w samoizolacji zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi podróży.

Kraj częściowo zaakceptował żądanie kanclerz Niemiec Angeli Merkel, aby nałożyć 14-dniową kwarantannę na odwiedzających z Wielkiej Brytanii. Merkel wzywa wszystkich brytyjskich turystów do samoizolacji, niezależnie od statusu szczepień, w odpowiedzi na szybko rozprzestrzeniające się wskaźniki Covid.

Ale premier Antonio Costa zostawił otwarte drzwi dla gości z Wielkiej Brytanii, jeśli otrzymali obie dawki co najmniej dwa tygodnie wcześniej.

Portugalia jest gospodarzem Rady Europejskiej, a Costa zasugerował, że kraj iberyjski może wkrótce w pełni przystąpić do ogólnoeuropejskich zasad kanclerz Merkel . „Zamierzamy przedyskutować w Radzie, jakie decyzje należy podjąć w sprawie kontroli wjazdu osób z krajów trzecich, czyli z Wielkiej Brytanii. Portugalia postępowała zgodnie z doktryną praktykowania tego, co uzgodniono na poziomie europejskim. Ponadto, ponieważ obecnie sprawujemy przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej, byłoby szczególnie źle, gdybyśmy nie postępowali zgodnie z ustaleniami na szczeblu europejskim”. 

Pytany, czy Portugalia rozważy poddanie Brytyjczyków kwarantanny bez względu na status szczepionki, dodał: „Jeśli taka była wolą rady, tak. Wielka Brytania nie powinna być traktowana inaczej”. (Źródło: metro.co.uk)

Powrót na górę