Logo
 Wydrukuj tę stronę

Wielka Brytania: Rząd rozważa zniesienie kwarantanny dla zaszczepionych

Wielka Brytania: Rząd rozważa zniesienie kwarantanny dla zaszczepionych

Rząd rozważa złagodzenie ograniczeń dotyczących podróży międzynarodowych dla Brytyjczyków, którzy otrzymali obie szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Rzecznik rządu powiedział Sky News, że „współpracuje z przemysłem na rzecz bezpiecznego powrotu do podróży międzynarodowych, kierując się jednym nadrzędnym priorytetem – zdrowiem publicznym. Uznając silne uzasadnienie strategiczne i sukces programu szczepień, rozpoczęliśmy prace nad rozważeniem roli szczepień w kształtowaniu innego zestawu środków zdrowotnych i testowych dla podróży przychodzących”. 

Jeśli zostanie zatwierdzony, nowy plan, po raz pierwszy zgłoszony przez The Telegraph, może oznaczać, że Brytyjczycy, którzy są w pełni zaszczepieni, nie będą musieli poddawać się kwarantannie po powrocie z miejsc docelowych, w tym ze Stanów Zjednoczonych i krajów w całej Europie.

Taki rozwój wydarzeń może pomóc uspokoić wściekłą branżę lotniczą, m.in szefostwo - Ryanaira i właścicieli lotnisk w Manchesterze i Stansted, którzy mają zamiar  wnieść skargę prawną przeciwko rządowi w związku z systemem sygnalizacji świetlnej. Wzywają oni  do większej przejrzystości, w jaki sposób rząd decyduje, które kraje kwalifikują się, aby znaleźć sie na  liście bezpiecznych miejsc do odwiedzenia podczas pandemii. 

Wprowadzenie złagodzonych zasad dla zaszczepionych Brytyjczyków może oznaczać, że z początkiem sezonu wakacyjnego dozwolone będą wyjazdy do krajów z listy bursztynowej. Mogłoby to również zachęcić więcej osób do zaszczepienia się i posłużyłoby jako bodziec dla borykającej się z problemami branży turystycznej, która z trudem radziła sobie z ograniczeniami i ich zmieniającym się charakterem.

Najnowsze dane rządowe pokazują, że ponad 30 milionów ludzi w Wielkiej Brytanii otrzymało obie dawki szczepionki przeciw COVID-19. (Źródło.sky.news.com)

Zobacz także:

© Goniec.com