Menu



Masz 21 lub 22 lata? Zarezerwuj termin szczepień

  • Napisane przez  goniec.com
Masz 21 lub 22 lata? Zarezerwuj termin szczepień

Około miliona osób w wieku 21 i 22 lat może teraz zarezerwować szczepienie na koronawirusa.

Od dzisiaj zostanie wysłanych około 972 000 wiadomości tekstowych z zaproszeniem do zaplanowania spotkań dla obu dawek za pośrednictwem krajowego systemu rezerwacji. Dr Emily Lawson, prowadząca program szczepień NHS COVID, powiedziała, że ​​zaszczepienie się jest „najważniejszym krokiem, jaki możesz podjąć, aby chronić siebie, przyjaciół i rodzinę, więc naprawdę ważne jest, aby wszyscy z najnowszych kwalifikujących się grup sami zapisali się, aby odegrać swoją rolę w tym ogromnym ogólnokrajowym wysiłku”.

Ostatni krok będzie oznaczał, że tylko osoby w wieku od 18 do 20 lat muszą jeszcze zostać wezwane, co ma nastąpić do końca tego tygodnia. Zaledwie tydzień temu program został otwarty dla wszystkich osób w wieku od 25 do 29 lat, którzy jednego dnia zarezerwowali ponad milion spotkań w ciągu jednego dnia.

Na chwilę obecną podano ponad 60 milionów dawek, a program wchodzi obecnie w końcową fazę – sześć miesięcy po tym, jak 90-letnia Margaret Keenan została pierwszą osobą w Wielkiej Brytanii, która została zaszczepiona zatwierdzoną szczepionką. 

Pomimo obaw rządu młodzi ludzie chętnie korzystali z szansy zaszczenienia. Według danych Urzędu Statystyk Narodowych, pozytywne nastroje dotyczące szczepień wśród osób poniżej 30 roku życia znacznie wzrosły od czasu podania pierwszej szczepionki przeciw COVID-19 w grudniu – z 63 proc., a następnie do 85 proc. pod koniec maja. Nagrania z klinik szczepień w całym kraju, w tym w Bolton i Twickenham , pokazują, że kiedy pozwolono im się zaszczepić, wielu młodych ludzi wystąpiło naprzód. Taka reakcja nie powinna być zaskoczeniem, ponieważ pod wieloma względami skutki zablokowania koronawirusa najbardziej dotknęły młodych ludzi. Dane ONS z marca pokazały, że osoby w wieku od 16 do 24 lat stanowiły 61% osób, które straciły płatne zatrudnienie podczas kryzysu związanego z koronawirusem. Wielu młodych ludzi zostało również wstrzymanych na co najmniej część pandemii, jeśli chodzi o edukację szkolną lub uniwersytecką. (Źródło: sky.news.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę