MenuRząd zdecydował: 10-dniowa izolacja po powrocie z Wielkiej Brytanii

  • Napisane przez  goniec.com
Rząd zdecydował: 10-dniowa izolacja po powrocie z Wielkiej Brytanii

Osoby przybywające do Republiki Irlandii z Wielkiej Brytanii, które nie zostały zaszczepione, będą musiały izolować się przez 10 dni na nowych zasadach.

Podróżni muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR w piątym i dziesiątym dniu przed opuszczeniem kwarantanny. Nowe przepisy zostały podpisane przez irlandzki rząd we wtorek i mają wejść w życie natychmiast. Osoby zaszczepione muszą się poddać kwarantannie przez pięć dni. Ale będą mogli wznowić normalną aktywność po tym okresie, jeśli wykażą negatywny wynik testu PCR.

Nowe przepisy zastępują istniejące, które mówiły, że każdy przybywający do Irlandii z Wielkiej Brytanii musiał wykazać negatywny test PCR na 72 godziny przed przyjazdem i musiał izolować się w domu przez 14 dni po przybyciu do Irlandii. Dokładnie informację na ten temat znajdziecie TUTAJ

Międzynarodowe podróże z Irlandii mają zostać wznowione od 19 lipca. Irlandzki premier - Micheál Martin powiedział, że rząd kontynuuje monitorowanie wariantu Delta, który bardzo mocno rozprzestrzenił się w Wielkiej Brytanii. (Źródło: bbc.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę