MenuZłagodzenie blokady w Anglii opóźnione o cztery tygodnie

  • Napisane przez  goniec.com
Złagodzenie blokady w Anglii opóźnione o cztery tygodnie

Większość obecnych zasad dotyczących koronawirusa pozostanie w mocy przez kolejne cztery tygodnie po planowanym odblokowaniu 21 czerwca, poinformowały BBC źródła rządowe.

Ministrowie wyższego szczebla podpisali decyzję o opóźnieniu zniesienia wszelkich prawnych ograniczeń w kontaktach społecznych. Może to oznaczać, że ograniczenia pojemności dla wydarzeń sportowych, pubów i kin pozostaną, a kluby nocne pozostaną zamknięte. Premier Boris Johnson ma potwierdzić opóźnienie później na konferencji prasowej. 

W czwartym etapie rządowej mapy drogowej z zablokowania zostaną usunięte wszystkie prawne ograniczenia dotyczące kontaktów towarzyskich.

Jednak wielu naukowców wezwało do odroczenia ponownego otwarcia, aby umożliwić zaszczepienie większej liczby osób i otrzymanie drugich dawek w związku z rosnącymi przypadkami wariantu Delta. Opóźnienie pozwoliłoby również na wykonanie większej ilości pracy nad tym, czy szczepionki łamią, czy po prostu osłabiają, związek między infekcjami a hospitalizacjami.

Przy obecnych wskaźnikach szczepień, w ciągu czterotygodniowego przedłużenia podano prawie 16 milionów dawek więcej, w tym około 9 milionów drugich dawek dla osób z większym ryzykiem poważnej choroby.

W niedzielę premier Boris Johnson powiedział, że ostateczna decyzja, czy wznowienie powinno zostać wstrzymane, nie została jeszcze podjęta. Wszystkie obszary Szkocji mają przejść na ograniczenia Covid Level Zero w dniu 28 czerwca - co oznacza, że ​​większe grupy mogą gromadzić się w kawiarniach, pubach i restauracjach, chociaż nadal będą musieli przestrzegać dystansu społecznego.

Limity dotyczące spotkań w pomieszczeniach zamkniętych w Irlandii Północnej mają zostać złagodzone na 21 czerwca – kiedy to zrewidowane zostaną również obecne przepisy w Walii. (Źródło: bbc.com)

Powrót na górę