MenuWielka Brytania: zatwierdzono szczepionkę przeciwko Covid dla dzieci

  • Napisane przez  goniec.com
Wielka Brytania: zatwierdzono szczepionkę przeciwko Covid dla dzieci

Brytyjski regulator ds. leków zatwierdził szczepionkę Pfizer/BioNTech na koronawirusa dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat.

Agencja Regulacyjna ds. Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej (MHRA) stwierdziła, że ​​decyzja została podjęta po „rygorystycznym przeglądzie” bezpieczeństwa i skuteczności w tej grupie wiekowej – i że korzyści płynące ze szczepienia COVID przewyższają ryzyko. 

Dr June Raine, dyrektor naczelny MHRA, powiedział: „Mamy kompleksową strategię nadzoru bezpieczeństwa w celu monitorowania bezpieczeństwa wszystkich zatwierdzonych w Wielkiej Brytanii szczepionek COVID-19, a nadzór ten obejmie grupę wiekową od 12 do 15 lat”. Rzecznik Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej powiedział, że teraz do Wspólnego Komitetu ds. Szczepień i Szczepień (JCVI) należy doradzenie, czy ta grupa wiekowa zostanie zaszczepiona w ramach programu rozmieszczenia.  „Będziemy kierowani przez doradców ekspertów i będziemy aktualizować w odpowiednim czasie." Pfizer / BioNTech Jab został zatwierdzony do użytku w Wielkiej Brytanii na grupie 16 i 17-latków w grudniu 2020 r."

Obecna rada jest taka, że ​​osobom w wieku 16 i 17 lat powinno się zaproponować szczepionkę, jeśli należą do grupy wrażliwej lub mieszkają w tym samym gospodarstwie domowym, co osoba z obniżoną odpornością. Ale obecnie nie ma rutynowych szczepień dla osób poniżej 18 roku życia. (Źródło: sky.news.com)

Powrót na górę