MenuKolejne kraje trafiły na bursztynową i czerwona listę. Zobacz, jakie

  • Napisane przez  goniec.com
Kolejne kraje trafiły na bursztynową i czerwona listę. Zobacz, jakie

Portugalia została umieszczona na bursztynowej liście podróży, a siedem innych krajów zostało dodanych do czerwonej listy.

Portugalia została usunięta z zielonej listy po tym, jak sekretarz ds. transportu Grant Shapps wyraził obawy dotyczące rosnącej liczby przypadków Covid i nowej mutacji nepalskiej odmiany indyjskiej. Osoby powracające do Wielkiej Brytanii z krajów z listy bursztynowej muszą izolować się w domu przez 10 dni w ramach ograniczeń dotyczących koronawirusa.

Tymczasem do czerwonej listy dodano siedem krajów – Afganistan, Bahrajn, Kostarykę, Egipt, Sri Lankę, Sudan oraz Trynidad i Tobago. Osoby powracające do Wielkiej Brytanii z lokalizacji znajdujących się na czerwonej liście muszą zatrzymać się w hotelu poddanym kwarantannie przez 11 nocy w cenie 1750 GBP dla osób podróżujących w pojedynkę.

Do zielonej listy nie zostaną dodane żadne dodatki, pomimo spekulacji, że można by dodać hiszpańskie i greckie wyspy oraz Maltę. Wszystkie zmiany wejdą w życie we wtorek o 4 rano. (Źródło: metro.co.uk)
Powrót na górę