MenuZmiany na rządowej liście podróży. Premier: Bez wahania usuniemy kraje z zielonej listy

  • Napisane przez  goniec.com
Zmiany na rządowej liście podróży. Premier: Bez wahania usuniemy kraje z zielonej listy

Wczasowicze przygotowują się na zmiany na rządowej liście podróży, w związku z obawami dotyczącymi wpływu wariantów COVID-19 na plany letnie. Przewiduje się, że ministrowie zaktualizują dziś system miejsc docelowych z sygnalizacją świetlną, dzięki czemu kraje będą przemieszczać się między zieloną, bursztynową i czerwoną listą.

Uważa się, że Malta i niektóre wyspy greckie mogą przenieść się na zieloną listę, ale Boris Johnson ostrzegł, że rząd „bez wahania” może usunąć inne kraje z zielonej listy, jeśli będzie to konieczne. Osoby powracające do Wielkiej Brytanii z zielonych miejsc nie muszą się izolować i muszą wykonać tylko jeden test na koronawirusa po przyjeździe.

Jednak podróżni powracający z lokalizacji na liście bursztynowej – która obejmuje popularne hotspoty, takie jak Hiszpania, Francja, Włochy i Grecja – muszą poddać się kwarantannie w domu przez 10 dni i przejść dwa testy po przyjeździe, podczas gdy obowiązuje zakaz podróżowania do krajów z czerwonej listy. Premier powiedział: „Postaramy się pozwolić ludziom podróżować, jak wiem, że wielu ludzi tego chce, ale musimy być ostrożni. Musimy nadal umieszczać kraje na czerwonej liście, na bursztynowej liście, kiedy jest to konieczne. Będziemy bez wahania przenieść kraje z zielonej listy na bursztynową listę do czerwonej listy, jeśli będziemy musieli to zrobić. Priorytetem jest kontynuowanie wprowadzania szczepionek w celu ochrony ludności tego kraju” - powiedział. (Źródło: sky.news.com)

AKTUALIZACJA: 

Portugalia zostanie usunięta z rządowej listy zielonych podróży od wtorku z powodu rosnącej liczby przypadków koronawirusa i obaw o „nepalską mutację tak zwanego wariantu indyjskiego”.

Zostanie przeniesiony na listę bursztynową, co oznacza, że ​​powracający podróżni będą musieli odizolować się na 10 dni. Siedem krajów, dołączy do czerwonej listy, w której obowiązują najostrzejsze zasady podróżowania. Jest to Afganistan, Bahrajn, Kostaryka, Egipt, Sri Lankę, Sudan oraz Trynidad i Tobago. 

Do zielonej listy nie zostaną dodane żadne nowe kraje. Zmiany wchodzą w życie we wtorek o godzinie 04:00 czasu BST. (Źródło: bbc.com)

Powrót na górę