Logo
 Wydrukuj tę stronę

Dane są niejednoznaczne. "Musimy poczekać" - mówi premier

Dane są niejednoznaczne. "Musimy poczekać" - mówi premier

Boris Johnson powiedział, że dane są nadal zbyt „niejednoznaczne”, aby mógł podjąć ostateczną decyzję, czy zakończenie blokady 21 czerwca może nastąpić.

Premier mówi, że kraj musi poczekać „trochę dłużej”, zanim dowie się, czy ograniczenia się kończą. Przemawiając do nadawców, Johnson powtórzył, że „w danych nie ma w tej chwili nic, co oznaczałoby, że nie możemy kontynuować kroku 4” rządowej mapy drogowej. „Ale musimy być bardzo ostrożni” – dodał, mówiąc, że wskaźniki infekcji rosły. „Zawsze wiedzieliśmy, że tak się stanie” – powiedział premier, dodając: „Musimy ustalić, w jakim stopniu program szczepień chronił wystarczająco nas, zwłaszcza starszych i podatnych na zagrożenia, przed nową falą i tam obawiam się, że dane są nadal niejednoznaczne. Najlepsze, co naukowcy mogą w tej chwili powiedzieć, to to, że musimy po prostu przedłużyć czas." Wynika to z faktu, że odsetek zgonów z powodu koronawirusa w Anglii i Walii spadł do najniższego poziomu od ponad ośmiu miesięcy.

Według Urzędu Statystyk Krajowych (ONS) w tygodniu kończącym się 21 maja odnotowano 9860 zgonów ze wszystkich przyczyn. (Źródło: metro.co.uk)

Zobacz także:

© Goniec.com