Logo
 Wydrukuj tę stronę

"Nie mogę zagwarantować złagodzenia blokady 21 czerwca"

"Nie mogę zagwarantować złagodzenia blokady 21 czerwca"

Obecnie „niemożliwe” jest ustalenie, czy Anglia będzie w stanie usunąć wszystkie ograniczenia związane z koronawirusem 21 czerwca, powiedział sekretarz biznesu.

Kwasi Kwarteng powiedział, że ostateczna decyzja w sprawie proponowanego złagodzenia środków zostanie podjęta dopiero 14 czerwca, pomimo frustracji wśród firm hotelarskich, które wciąż nie są pewne, czy będą w stanie ponownie otworzyć. Przypadki indyjskiego wariantu COVID podwoiły się w ciągu tygodnia w Anglii, budząc obawy, że mapa drogowa premiera Borisa Johnsona dotycząca odblokowania zostanie zrzucona z kursu.

Kwarteng powiedział, że chociaż niepewność jest „frustrująca”, „nie jest możliwe, aby ktokolwiek wiedział, jaka będzie sytuacja za tydzień lub dwa tygodnie”. Kwarteng nie wykluczył zamknięcia firm na obszarach, które są najbardziej dotknięte indyjskim wariantem koronawirusa. "Nie ma danych, które sugerowałyby, że zakończenie blokady Anglii w dniu 21 czerwca może być opóźnione, ale nie mogę dać gwarancji". Zapytany, czy może nastąpić powrót do lokalnych ograniczeń, minister powiedział, że rządzący rozważają „wszystkie opcje”.

W czwartek profesor Neil Ferguson z Imperial College w Londynie ostrzegł, że pełne ponowne otwarcie społeczeństwa 21 czerwca „wisi na włosku” - dodając, że dane zebrane w ciągu najbliższych 2-3 tygodni będą „krytyczne”. (Źródło: sky.news.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Zobacz także:

© Goniec.com