Logo
 Wydrukuj tę stronę

Kolejna mutacja koronawirusa w Wielkiej Brytanii

Kolejna mutacja koronawirusa  w Wielkiej Brytanii

Urzędnicy ds. Zdrowia potwierdzili w czwartek, że wariant po raz pierwszy wykryty w Tajlandii został znaleziony w Wielkiej Brytanii - ale nie było jasne, czy szczep był bardziej zakaźny, czy niebezpieczny.

Public Health England (PHE) podało, że wariant został sprowadzony z Egiptu - kraju, takiego jak Tajlandia, znajdującego się na bursztynowej liście Wielkiej Brytanii. Do tej pory wykryto 109 przypadków wariantu C.36.3 - i naukowcy przeprowadzą testy w celu ustalenia, czy osiąga on próg bycia „wariantem wzbudzającym obawy”. Naukowcy ujawnili, że badania nad nowym szczepem rozpoczęły się w poniedziałek „na podstawie profilu mutacji i zwiększonego importu z rozszerzającego się obszaru międzynarodowego”.

Urzędnicy stwierdzili, że wariant był „rozproszony po całym kraju”, ale nie ujawnili, gdzie znaleziono przypadki. W oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej PHE powiedział: „Obecnie nie ma dowodów na to, że ten wariant powoduje cięższe choroby lub sprawia, że ​​obecnie stosowane szczepionki są mniej skuteczne. PHE przeprowadza testy laboratoryjne, aby lepiej zrozumieć wpływ mutacji na zachowanie wirusa.„Podjęte zostaną wszystkie odpowiednie interwencje w zakresie zdrowia publicznego, w tym dodatkowe śledzenie kontaktów i ukierunkowane testy. „W przypadku zidentyfikowania przypadków dodatkowe działania następcze, testowanie kontaktów i, w razie potrzeby, ukierunkowane wyszukiwanie przypadków ograniczy ich rozprzestrzenianie”.

Rząd spotkał się z powszechną i długotrwałą krytyką za to, że nie zmuszał wszystkich przybywających do kwarantanny w hotelu, a niezliczone przypadki były importowane z zagranicy.

Przypadki Covid-19 ponownie rosną w Wielkiej Brytanii, a ministrowie wielokrotnie wspominali o |"wyścigu"  między wariantami a szczepionkami, a dzienna suma w czwartek jest najwyższa w kraju od 12 kwietnia. (Źródło: metro.co.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Zobacz także:

© Goniec.com