Logo
 Wydrukuj tę stronę

Francja wprowadza obowiązkową kwarantannę dla podróżnych z Wielkiej Brytanii

Francja wprowadza obowiązkową kwarantannę dla podróżnych z Wielkiej Brytanii

Władze Francji wprowadzą obowiązkową kwarantannę dla podróżnych z Wielkiej Brytanii, gdzie rozprzestrzenia się indyjski wariant koronawirusa - poinformował w środę rzecznik rządu Gabriel Attal.

Termin zastosowania tego środka zostanie "określony w najbliższych godzinach" - dodał Attal po posiedzeniu Rady Ministrów. Do tego czasu obowiązkowa kwarantanna obowiązuje po przybyciu do Francji z 16 krajów, w tym Brazylii, Indii, Argentyny i Turcji.W ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono we Francji u 12 646 osób; w szpitalach zmarło 144 chorych na Covid-19. Od początku pandemii liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła w kraju do 109 052 – podała w środę Agencja Zdrowia Publicznego (SPF).

 Do szpitali przyjęto 671 chorych, u których zdiagnozowano koronawirusa, 181 osób trafiło na oddziały intensywnej terapii. Liczba pacjentów hospitalizowanych z Covid-19 zmniejszyła się o 837 i wynosi 18 593. Na oddziałach intensywnej terapii leczonych jest 3330 chorych.

Po raz pierwszy od półtora miesiąca dobowy bilans wykrytych zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii przekroczył 3 tysiące, a ich łączna liczba z ostatnich siedmiu dni jest o 18 proc. wyższa od tej z poprzednich siedmiu - wynika z podanych w środę statystyk. W ciągu ostatniej doby stwierdzono 3180 infekcji, co jest najwyższą liczbą od 12 kwietnia, gdy było ich ponad 3,5 tys. Natomiast łączny bilans z ostatnich siedmiu dni to 18 744 - o ponad 2,8 tys. więcej niż w poprzednich siedmiu.

Rosnąca liczba zakażeń zaczyna się przekładać także na lekki wzrost hospitalizacji. Według stanu z poniedziałku w szpitalach były 954 osoby chore na Covid-19, czyli o 72 więcej niż w sobotę, gdy ta liczba spadła do najniższego poziomu od połowy września 2020 roku. Na razie nie powoduje to jednak większej liczby zgonów. W ciągu minionej doby stwierdzono ich 9, a w trakcie ostatnich siedmiu dni - 54, czyli tyle samo, co w poprzednich siedmiu.

Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii wykryto 4,47 mln zakażeń, z powodu których zmarło 127 748 osób. To odpowiednio siódmy i piąty najwyższy bilans na świecie. Do wtorku włącznie pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 dostało prawie 38,4 mln osób, co stanowi 72,9 proc. dorosłych mieszkańców kraju, a drugą - ponad 23,6 mln, czyli 44,8 proc. dorosłych. (Źródło: polsatnews.pl) Zobacz także:

© Goniec.com