Logo
 Wydrukuj tę stronę

Lotnisko Heathrow: osobne bramki dla powracających z krajów z "czerwonej listy"

Lotnisko Heathrow: osobne bramki dla powracających z krajów z "czerwonej listy"

Lotnisko Heathrow planuje otworzyć dedykowany terminal dla podróżnych z czerwonej listy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się nowych szczepów koronawirusa. Dzieje się tak po chaotycznych scenach na lotnisku w zachodnim Londynie, w których pasażerowie z czerwonych list zmuszeni są godzinami stać w kolejkach obok przylotów lotów z zielonej i bursztynowej listy.

A ponieważ ponad 270 000 osób w weekend nadal planuje podróż do krajów z bursztynowej listy, rosną obawy o rozprzestrzenianie się nowych wariantów Covid-19, które mogą wywołać kolejną falę w Wielkiej Brytanii. W związku z tym rosła presja na Heathrow, aby oddzielić przybysze z czerwonej i innej listy przed spodziewanym pośpiechem wakacyjnym w połowie semestru.

Sekretarz transportu Grant Schapps dał Heathrow czas na przedstawienie planów rozwiązania tego problemu. Ponieważ lotnisko korzysta obecnie tylko z Terminali 2 i 5, pojawiły się wezwania do Heathrow o otwarcie Terminalu 4 dla lotów z czerwonej listy.

Rzecznik lotniska Heathrow powiedział, że w „nadchodzących tygodniach” zostanie otwarty „specjalny obiekt przylotów”. „Trasy z czerwonej listy będą prawdopodobnie cechą podróży do Wielkiej Brytanii w dającej się przewidzieć przyszłości, ponieważ kraje będą szczepić swoje populacje w różnym tempie. Przystosowujemy Heathrow do tej długoterminowej rzeczywistości, otwierając w nadchodzących tygodniach specjalny obiekt przylotów dla pasażerów z czerwonej listy przybywających bezpośrednimi lotami. Otwarcie tego obiektu będzie logistycznym dużym wyzwaniem, ale mamy nadzieję, że umożliwi on Straży Granicznej skuteczniejsze wykonywanie swoich obowiązków w miarę wzrostu liczby pasażerów zgodnie z zieloną listą. Do tego czasu obecny system czerwonej listy będzie obowiązywał. System ten został zaprojektowany przez rząd i ma kilka poziomów ochrony, aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom i współpracownikom - w tym obowiązkowe negatywne testy Covid dla wszystkich przylotów międzynarodowych, obowiązkowe stosowanie osłon twarzy, zachowanie dystansu społecznego, segregacja i ulepszone programy czyszczenia oraz wentylacja w halach imigracyjnych ”. (Źródło: metro.co.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Zobacz także:

© Goniec.com