Logo
 Wydrukuj tę stronę

Rząd zapowiada: Będą kontrole po powrocie z miejsc z bursztynowej listy

Rząd zapowiada: Będą kontrole po powrocie z miejsc z bursztynowej listy

Osoby powracające z podróży do krajów z bursztynowej listy powinni spodziewać się kontroli, której celem będzie sprawdzenie, czy się izolują.

Międzynarodowe podróże z Wielkiej Brytanii zostały ponownie otwarte w poniedziałek, a tysiące ludzi odlatują, aby cieszyć się wakacjami w krajach z zielonej listy. Rząd ostrzegł ludzi przed lataniem do miejsc docelowych z bursztynowej listy, ale pozostaje to legalne, o ile pasażerowie po powrocie poddawani są kwarantannie. Priti Patel powiedziała, że ​​egzekwowanie jest zwiększane, aby zapewnić, że ci, którzy podróżują do krajów z listy bursztynowej, przestrzegają zasad kwarantanny. W zeszłym tygodniu przeprowadzono 30 000 kontroli domowych, podczas gdy urzędnicy są w stanie wykonać około 10 000 kontroli dziennie. Każdy, kto nie zostanie poddany kwarantannie, może zostać ukarany grzywną w wysokości do 10 000 funtów.  „Wprowadzono znaczne środki - miliony funtów - na dalsze sprawdzanie ludzi wokół ich testów i upewnianie się, że pozostaną w domu. Został wzmocniony ” - powiedziała. 

W tym tygodniu ministrowie zostali oskarżeni o przekazywanie mieszanych komunikatów, jeśli chodzi o podróże zagraniczne. Zarówno Boris Johnson, jak i sekretarz zdrowia Matt Hancock nalegali, aby nikt nie wyjeżdżał na wakacje do miejsc z bursztynowej listy. Johnson powiedział: „Myślę, że bardzo ważne jest, aby ludzie zrozumieli, czym jest kraj z bursztynowej listy: nie jest to miejsce, w którym powinniście jechać na wakacje, pozwólcie, że wyjaśnię to bardzo jasno. "Jeśli ludzie udają się do kraju z bursztynowej listy, absolutnie muszą to zrobić z jakiegoś pilnego powodu rodzinnego lub pilnego biznesowego, pamiętaj, że będziesz musiał się odizolować, będziesz musiał wykonać testy i zlokalizować pasażera forma i cała reszta ”. Jednak loty do miejsc docelowych z bursztynowej listy nie są nielegalne, a inni ministrowie sugerowali, że można podróżować w celu odwiedzenia rodziny lub przyjaciół. (Źródło: metro.co.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Zobacz także:

© Goniec.com