MenuPremier prostuje słowa ministra i ostrzega: Nie lećcie na wakacje do krajów z bursztynowej listy

  • Napisane przez  goniec.com
Premier prostuje słowa ministra i ostrzega: Nie lećcie na wakacje do krajów z bursztynowej listy

Premier Boris Johnson ostrzegł, że ludzie nie powinni spędzać wakacji w krajach z bursztynowej listy, po tym, jak minister powiedział, że ludzie mogą jechać i odwiedzać przyjaciół.

Zamieszanie powstało po tym, jak sekretarz ds. Środowiska George Eustice powiedział, że ludzie mogą udać się do tych krajów, jeśli poddadzą się kwarantannie po powrocie. 

Johnson powiedział: „Myślę, że bardzo ważne jest, aby ludzie zrozumieli, czym jest kraj z bursztynowej listy: nie jest to miejsce, do którego powinniście jechać na wakacje. A jeśli ludzie udają się do kraju z bursztynowej listy, absolutnie muszą to zrobić z jakiegoś pilnego powodu rodzinnego lub biznesowego. A i tak muszą pamiętać, że muszą się izolować, muszą przejść testy i wypełnić formularz lokalizatora i całą resztę ”.

Ostrzeżenie pojawiło się wśród doniesień, że tysiące ludzi udawało się do miejsc docelowych, takich jak Francja, Grecja, Hiszpania i Stany Zjednoczone, a ponad 150 samolotów odleciało w poniedziałek w tamtych kierunkach. W międzyczasie oczekuje się, że Unia Europejska złagodzi zasady podróżowania dla brytyjskich wczasowiczów. Ambasadorzy UE spotykają się w środę, aby omówić, czy zezwolić osobom, które zostały w pełni zaszczepione, na odwiedzanie krajów bloku bez żadnych ograniczeń. Zastanawiają się również, czy znieść obecny zakaz podróży z Wielkiej Brytanii do Europy, które nie są niezbędne. (Źródło: bbc.com)
Powrót na górę