Logo
 Wydrukuj tę stronę

Stało się. Kolejne obostrzenia przechodzą do lamusa

Stało się. Kolejne obostrzenia przechodzą do lamusa

17 maja to moment, od którego możemy ponownie cieszyć się większą swobodą po miesiącach blokady. Ludzie w Anglii w końcu mogą ponownie mieszać w pomieszczeniach zgodnie z regułą sześciu  lub jeśli na spotkaniu są członkowie dwóch gospodarstw domowych. Ponadto, puby i restauracje mogą obsługiwać grupy do sześciu osób w pomieszczeniach. Jednak premier wezwał do „dużej dozy ostrożności” w miarę łagodzenia ograniczeń.

W oświadczeniu Johnson powiedział: „Razem osiągnęliśmy kolejny kamień milowy w naszej mapie drogowej, aby wyjść z blokady, ale musimy podjąć ten kolejny krok z dużą dozą ostrożności. Utrzymujemy baczną obserwację rozprzestrzeniania się wariantu zidentyfikowanego po raz pierwszy w Indiach i podejmujemy szybkie działania w przypadkach, gdy wskaźniki infekcji rosną”.

Oto co się zmienia.

Ograniczenia dotyczące zgromadzeń: Ludzie będą mogli spotykać się na świeżym powietrzu w grupach do 30 osób, zamiast obecnego limitu sześciu osób. Będą również mogli spotykać się teraz w domu, jeśli będą w grupie sześciu lub mniej osób, lub jeśli będą stanowić dwa gospodarstwa domowe (każde gospodarstwo domowe może zawierać bańkę wsparcia, jeśli kwalifikuje się).

Rozrywka w pomieszczeniach: Kina, teatry, sale koncertowe, kręgielnie, kasyna, salony rozrywki, muzea i kryte place zabaw dla dzieci będą mogły być otwierane przy zastosowaniu środków zabezpieczających przed COVID. Obowiązują limity liczb w zależności od rodzaju miejsca, więc sprawdź wcześniej. Jednak na tym etapie luzowania kluby nocne pozostaną zamknięte. Puby i restauracje Wewnętrzne obiekty hotelarskie mogą zostać ponownie otwarte, aby obsługiwać klientów w pomieszczeniach, a nie tylko na stołach zewnętrznych. Niektóre puby planują otwarcie o północy, aby uczcić powrót do normalności. Jednak ograniczenia dotyczące spotkań w pomieszczeniach opisane powyżej nadal obowiązują, więc nie będziesz mógł spotykać się ze znajomymi w grupach liczących więcej niż sześć osób.

Podróże zagraniczne: Zagraniczne podróże są znowu dozwolone, z systemem sygnalizacji świetlnej, który klasyfikuje różne kraje. Ludzie mogą podróżować do i z krajów objętych „zieloną listą”, takich jak Portugalia, bez konieczności poddawania ich kwarantannie po powrocie. Jednak wiele krajów znajduje się na „czerwonej liście”, co oznacza, że ​​wakacje są zakazane, a obywatele Wielkiej Brytanii muszą poddać się kwarantannie w hotelu zatwierdzonym przez rząd, jeśli stamtąd wrócą.

Wakacje w Anglii: Wszystkie kwatery wakacyjne mogą zostać ponownie otwarte, w tym hotele i pensjonaty. Mogą z tego korzystać grupy składające się z maksymalnie sześciu lub dwóch gospodarstw domowych (każde gospodarstwo domowe może zawierać bańkę wsparcia, jeśli się kwalifikuje).

Zorganizowany sport halowy: 

Będzie to możliwe, w tym zajęcia na siłowni. Sport musi być organizowany przez firmę, organizację charytatywną lub organ publiczny, a organizator musi podjąć rozsądne kroki w celu zmniejszenia ryzyka transmisji.

Pogrzeby: Frekwencja nie będzie już ograniczona do 30 osób, ale będzie zależeć od tego, ile osób może bezpiecznie pomieścić miejsce chronione przez COVID przy zachowaniu dystansu społecznego.

Wesela: Liczba osób dopuszczonych na weselach zostanie zwiększona do 30 osób. Inne ważne wydarzenia życiowe, takie jak bar / bat micwa i chrzciny, również będą mogły odbyć się z 30 osobami. 

Domy zdrowotne: Zasady dotyczące odwiedzania i przyjmowania gości przez mieszkańców domów opieki zmienią się, zezwalając na maksymalnie pięciu imiennych gości (dwóch w tym samym czasie), pod warunkiem, że uzyskają negatywny wynik testu na obecność COVID-19.

Grupy rodziców i dzieci: Limit liczby wzrośnie do 30 osób (nie licząc poniżej 5 lat). Dotyczy to również innych form grup wsparcia. (Źródło: metro.co.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

 

Zobacz także:

© Goniec.com