MenuStało się. Kolejne obostrzenia przechodzą do lamusa

  • Napisane przez  goniec.com
Stało się. Kolejne obostrzenia przechodzą do lamusa

17 maja to moment, od którego możemy ponownie cieszyć się większą swobodą po miesiącach blokady. Ludzie w Anglii w końcu mogą ponownie mieszać w pomieszczeniach zgodnie z regułą sześciu  lub jeśli na spotkaniu są członkowie dwóch gospodarstw domowych. Ponadto, puby i restauracje mogą obsługiwać grupy do sześciu osób w pomieszczeniach. Jednak premier wezwał do „dużej dozy ostrożności” w miarę łagodzenia ograniczeń.

W oświadczeniu Johnson powiedział: „Razem osiągnęliśmy kolejny kamień milowy w naszej mapie drogowej, aby wyjść z blokady, ale musimy podjąć ten kolejny krok z dużą dozą ostrożności. Utrzymujemy baczną obserwację rozprzestrzeniania się wariantu zidentyfikowanego po raz pierwszy w Indiach i podejmujemy szybkie działania w przypadkach, gdy wskaźniki infekcji rosną”.

Oto co się zmienia.

Ograniczenia dotyczące zgromadzeń: Ludzie będą mogli spotykać się na świeżym powietrzu w grupach do 30 osób, zamiast obecnego limitu sześciu osób. Będą również mogli spotykać się teraz w domu, jeśli będą w grupie sześciu lub mniej osób, lub jeśli będą stanowić dwa gospodarstwa domowe (każde gospodarstwo domowe może zawierać bańkę wsparcia, jeśli kwalifikuje się).

Rozrywka w pomieszczeniach: Kina, teatry, sale koncertowe, kręgielnie, kasyna, salony rozrywki, muzea i kryte place zabaw dla dzieci będą mogły być otwierane przy zastosowaniu środków zabezpieczających przed COVID. Obowiązują limity liczb w zależności od rodzaju miejsca, więc sprawdź wcześniej. Jednak na tym etapie luzowania kluby nocne pozostaną zamknięte. Puby i restauracje Wewnętrzne obiekty hotelarskie mogą zostać ponownie otwarte, aby obsługiwać klientów w pomieszczeniach, a nie tylko na stołach zewnętrznych. Niektóre puby planują otwarcie o północy, aby uczcić powrót do normalności. Jednak ograniczenia dotyczące spotkań w pomieszczeniach opisane powyżej nadal obowiązują, więc nie będziesz mógł spotykać się ze znajomymi w grupach liczących więcej niż sześć osób.

Podróże zagraniczne: Zagraniczne podróże są znowu dozwolone, z systemem sygnalizacji świetlnej, który klasyfikuje różne kraje. Ludzie mogą podróżować do i z krajów objętych „zieloną listą”, takich jak Portugalia, bez konieczności poddawania ich kwarantannie po powrocie. Jednak wiele krajów znajduje się na „czerwonej liście”, co oznacza, że ​​wakacje są zakazane, a obywatele Wielkiej Brytanii muszą poddać się kwarantannie w hotelu zatwierdzonym przez rząd, jeśli stamtąd wrócą.

Wakacje w Anglii: Wszystkie kwatery wakacyjne mogą zostać ponownie otwarte, w tym hotele i pensjonaty. Mogą z tego korzystać grupy składające się z maksymalnie sześciu lub dwóch gospodarstw domowych (każde gospodarstwo domowe może zawierać bańkę wsparcia, jeśli się kwalifikuje).

Zorganizowany sport halowy: 

Będzie to możliwe, w tym zajęcia na siłowni. Sport musi być organizowany przez firmę, organizację charytatywną lub organ publiczny, a organizator musi podjąć rozsądne kroki w celu zmniejszenia ryzyka transmisji.

Pogrzeby: Frekwencja nie będzie już ograniczona do 30 osób, ale będzie zależeć od tego, ile osób może bezpiecznie pomieścić miejsce chronione przez COVID przy zachowaniu dystansu społecznego.

Wesela: Liczba osób dopuszczonych na weselach zostanie zwiększona do 30 osób. Inne ważne wydarzenia życiowe, takie jak bar / bat micwa i chrzciny, również będą mogły odbyć się z 30 osobami. 

Domy zdrowotne: Zasady dotyczące odwiedzania i przyjmowania gości przez mieszkańców domów opieki zmienią się, zezwalając na maksymalnie pięciu imiennych gości (dwóch w tym samym czasie), pod warunkiem, że uzyskają negatywny wynik testu na obecność COVID-19.

Grupy rodziców i dzieci: Limit liczby wzrośnie do 30 osób (nie licząc poniżej 5 lat). Dotyczy to również innych form grup wsparcia. (Źródło: metro.co.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

 

Powrót na górę