MenuDuże biuro turystyczne wycofuje wszystkie ofert wakacyjne. "Zbyt niepewna sytuacja"

  • Napisane przez  goniec.com
Duże biuro turystyczne wycofuje wszystkie ofert wakacyjne. "Zbyt niepewna sytuacja"

Internetowe biuro podróży On The Beach przestało sprzedawać wszystkie wakacje tego lata z powodu niepewności Covid.

Przerwa w sprzedaży do września obejmuje również kraje z „zielonej listy”, takie jak Portugalia. Z kolei EasyJet i Tui zaczną oferować wakacje krajom sklasyfikowanym jako bursztynowe, pomimo zalecenia rządu, aby nie podróżować w celach wypoczynkowych. EasyJet powiedział, że pozwoli to ludziom „decydować o swoich wakacjach”.

Większość krajów jest obecnie klasyfikowana jako bursztynowa, ale podróżowanie do nich po wznowieniu wakacji 17 maja dla mieszkańców Anglii i Szkocji nie jest nielegalne. Zamiast tego osoby przybywające z tych miejsc będą musiały poddać się kwarantannie w domu przez 10 dni i poddać się testowi Covid przed wyjazdem i po przyjeździe.

Jednak On The Beach, jedno z największych internetowych biur podróży w Wielkiej Brytanii, powiedział, że nie będzie sprzedawać żadnych wakacji w czerwcu, lipcu i sierpniu ze względu na „ciągłą niepewność dotyczącą międzynarodowych podróży turystycznych”. Dyrektor naczelny firmy, Simon Cooper, powiedział: „Nie pragniemy niczego bardziej niż wysyłanie klientów na wakacje, ale przy obecnej liczbie niewiadomych nie sądzimy, że teraz jest odpowiedni moment, aby klienci mogli rezerwować nowe wakacje wyjeżdżające w ciągu najbliższych kilku miesięcy ”.

Powiedział BBC, że wielu niedoszłych wczasowiczów było „znudzonych” doświadczeniem lata 2020, kiedy wiele zarezerwowanych wakacji nie odbyło się z powodu zmieniających się ograniczeń w podróżowaniu. Cooper dodał, że jeśli On The Beach będzie kontynuował rezerwacje w okresie letnim, jego zyski mogą zostać zrównane z „kosztami administracyjnymi i utratą dobrej woli”.

W zeszłym tygodniu Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprzestało odradzania wszelkich wyjazdów poza niezbędne do wielu bursztynowych destynacji. Jednak jego rady opierają się na innych kryteriach niż porady Departamentu Transportu.

Obecnie tylko 12 krajów znajduje się na rządowej „zielonej liście” wakacji zagranicznych objętych systemem sygnalizacji świetlnej dla podróżujących, co oznacza, że ​​ludzie nie muszą poddawać się kwarantannie po powrocie. Ale będą musieli przejść test Covid przed wyjazdem, a drugi po przylocie. Z kolei osoby odwiedzające bursztynowe kraje, takie jak Hiszpania i Francja, muszą przejść test Covid przed wyjazdem i dwa kolejne po przylocie. Po powrocie muszą również poddać się kwarantannie w domu przez 10 dni.

Cooper z The Beach powiedział, że nie będzie oferował zagranicznych wakacji krajom z „zielonej listy”, ponieważ „jest bardzo prawdopodobne, że będziemy obserwować regularne wahania klasyfikacji miejsc w klasyfikacji świateł drogowych”. „Biorąc to pod uwagę, istnieje zbyt duża niepewność, abyśmy mogli przyjmować nowe rezerwacje z pewnością, że zostaną zrealizowane, lub abyśmy znali potencjalne niedogodności lub dodatkowe koszty, które klienci mogą napotkać lub ponieść” - powiedział. „W przeciwieństwie do wielu naszych konkurentów, nie jesteśmy zainteresowani sprzedażą wakacji, które są mało prawdopodobne, ponieważ nasz model biznesowy pozwala nam stawiać klientów na pierwszym miejscu, zamiast potrzebować gotówki przy drzwiach, aby przyczynić się do wysokich kosztów stałych i oferować zwroty kosztów w formie vouchera w przypadku odwołania wakacji. " (Źródło: bbc.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę