MenuWielka Brytania: Pfizer prosi o zielone światło na szczepienie dzieci

  • Napisane przez  goniec.com
Wielka Brytania: Pfizer prosi o zielone światło na szczepienie dzieci

Pfizer zwrócił się do brytyjskiego organu regulacyjnego o zielone światło dla swojej szczepionki dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat.

Firma farmaceutyczna przekazała dane dotyczące szczepionki Covid-19 w młodszym wieku do Agencji Regulacji Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej ( MHRA ), powiedział rzecznik. To toruje drogę do uzyskania pozwolenia na ochronę dzieci przed koronawirusem.

Wynika to z badania klinicznego, które wykazało, że szczepionka jest „w 100% skuteczna i dobrze tolerowana” wśród dzieci w wieku od 12 do 15 lat. „Mogę potwierdzić, że przedłożyliśmy dane dotyczące skuteczności szczepionki u dzieci w wieku od 12 do 15 lat do przeglądu przez brytyjskie MHRA” - powiedział rzecznik. Posunięcie to następuje dzień po tym, jak amerykańskie organy regulacyjne zatwierdziły szczepionkę, wyprodukowaną przez firmy Pfizer i BioNTech, do stosowania u dzieci w wieku 12 lat

Obecnie w Wielkiej Brytanii szczepionka Pfizer jest dopuszczona do stosowania wyłącznie u osób w wieku 16 lat i starszych. Rząd dąży do tego, aby wszyscy powyżej 18. roku życia otrzymali pierwszą szczepionkę do końca lipca. Zatwierdzenie obniżyłoby próg do 12, aby umożliwić szersze wdrożenie.

W maju NHS ujawniła, że ​​opracowała plany awaryjne szczepienia uczniów szkół średnich przeciwko koronawirusowi jeszcze w tym roku. Może to zapobiec wzrostowi infekcji w szkole po ostatecznym zniesieniu blokady 21 czerwca.

Dokumenty zebrane przez urzędników NHS pokazują, że pojedynczą dawkę można podać dzieciom w wieku 12 lat i starszym, gdy nowy rok szkolny rozpocznie się w „podstawowym scenariuszu planowania”. (Źródło: standard.co.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę