Logo
 Wydrukuj tę stronę

Wczasowicze mogą korzystać z aplikacji NHS, aby „udowodnić”, że są zaszczepieni

Wczasowicze mogą korzystać z aplikacji NHS, aby „udowodnić”, że są zaszczepieni

Mieszkańcy Anglii, którzy wyjeżdżają za granicę, będą mogły korzystać z aplikacji NHS, aby wykazać, że są w pełni zaszczepione, gdy w poniedziałek zniesiony zostanie zakaz zagranicznych podróży wypoczynkowych. Aplikacja jest obecnie używana do rezerwacji wizyt lekarskich i zamawiania ponownych recept i różni się od aplikacji Covid-19.

Osoby, które nie mają dostępu do smartfona, a kraj, do którego podróżują, wymaga potwierdzenia statusu szczepień, mogą zadzwonić na infolinię NHS 119 od poniedziałku i poprosić o wysłanie do nich listu."Certyfikat, będący w stanie wykazać, że zostałeś zaszczepiony, będzie niezbędny, aby ludzie mogli podróżować. Chcemy więc mieć pewność, że ludzie będą mogli uzyskać dostęp do tego dowodu, aby pokazać rządom innych krajów, że otrzymaliście szczepionkę, jeśli tego potrzebują, aby przyjechać. Izrael jest dobrym przykładem. Powiedzieli, że będą chcieli dowodu na to, że dostałeś dwie dawki, żebyś pojechał do Izraela, kiedy się otworzą. Oczywiście znajdują się na zielonej liście." - powiedział Hancock. (Źródło: standard.co.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Zobacz także:

© Goniec.com