MenuObowiązek noszenia maseczek ma zostać zniesiony. Nauczyciele są przeciwni

  • Napisane przez  goniec.com
Obowiązek noszenia maseczek ma zostać zniesiony. Nauczyciele są przeciwni

Uczniowie szkół średnich mogą wkrótce przestać być zobowiązani do noszenia nakryć twarzy.

Sekretarz ds. Edukacji Gavin Williamson powiedział, że rząd planuje znieść wymóg dotyczący uczniów w Anglii w ramach trzeciego etapu mapy drogowej wyjścia z blokady. Oznaczałoby to nie wcześniej niż 17 maja. Williamson powiedział The Telegraph: „Ponieważ wskaźniki infekcji nadal spadają, a nasz program szczepień jest z powodzeniem wdrażany, planujemy usunąć wymóg zakrywania twarzy w klasie na trzecim etapie mapy drogowej. Usunięcie masek na twarz znacznie poprawi interakcje między nauczycielami i uczniami, podczas gdy wszystkie inne szkolne środki bezpieczeństwa pozostaną na miejscu, aby zapobiec przedostawaniu się wirusa do sal lekcyjnych”.

Jednak posunięcie to nie jest popularne wśród grupy związków zawodowych i naukowców, którzy napisali do pana Williamsona, wzywając do zachowania zasady przynajmniej do 21 czerwca. Ich list ostrzegł, że szacuje się, że około 43 000 dzieci i 114 000 pracowników szkoły cierpi na długi COVID, podczas którego objawy koronawirusa utrzymują się przez wiele miesięcy po zakończeniu pierwotnej infekcji.W liście czytamy: „Usunięcie tych niezbędnych zabezpieczeń, gdy w szkołach jest już zbyt mało środków łagodzących i gdy wskaźniki COVID-19 są nadal wysokie, miałoby konsekwencje dla zdrowia naszych dzieci i ich rodziców, a także ich społeczności ”.

Rzecznik Departamentu Edukacji powiedział: „Ponieważ wskaźniki zakażeń nadal spadają, a nasz program szczepień jest z powodzeniem wdrażany, planujemy usunąć wymóg zakrywania twarzy w klasie zgodnie z trzecim krokiem mapy drogowej. Transmisja wirusów w szkołach nadal spada, a najnowsze dane wskazują na znaczny spadek liczby uczniów i personelu w testach pozytywnych, a przypadki szybko izolowane dzięki naszemu programowi szybkich testów dwa razy w tygodniu”. (Źródło: sky.news.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę