MenuWkrótce kolejne luzowania obostrzeń. Co zostanie zniesione?

  • Napisane przez  goniec.com
Wkrótce kolejne luzowania obostrzeń. Co zostanie zniesione?

Anglia już 17 maja zrobi kolejny duży krok w kierunku zniesienia blokady.

Od tygodni ludzie cieszą się większą swobodą. Otwierte są restauracje na świeżym powietrzu i ogródki pubowe, a także salony piękności, fryzjerzy i siłownie. Jakie zasady blokowania zmienią się 17 maja? Jeśli szczepienia będą kontynuowane, a wskaźniki zakażeń pozostaną pod kontrolą, od tego dnia ludzie w Anglii będą mogli mieszać się w pomieszczeniach. Zasada sześciu nadal będzie obowiązywać w przypadku spotkań w pomieszczeniach, chociaż więcej niż sześć osób może spotykać się w środku, jeśli nie więcej niż dwa gospodarstwa domowe mieszają się jednocześnie. Przytulanie przyjaciół i rodziny z różnych gospodarstw domowych mogłoby być również dozwolone po raz pierwszy od ponad roku. Dozwolone będą również noclegi w domach innych osób.

Podobnie, wewnętrzne obiekty hotelarskie, w tym puby i restauracje, zaczną witać gości i będą pozwalały grupom do sześciu osób dzielić stół w środku. W międzyczasie oczekuje się, że limit spotkań na świeżym powietrzu wzrośnie z sześciu do 30. Obejmuje to ceremonie ślubne i przyjęcia weselne. Ponownie otwarte zostaną również wewnętrzne zajęcia ruchowe, muzea, kina i kryte place zabaw dla dzieci. Niektóre kontrolowane większe imprezy w pomieszczeniach i na zewnątrz będą dozwolone, a rząd przeprowadzi programy pilotażowe, aby dowiedzieć się, jak to działa.

Wreszcie po tej dacie można zezwolić na wakacje za granicą, ale na razie zniechęca się ludzi do rezerwowania wycieczek zagranicznych. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych etapów mapy drogowej, zasady blokowania zostaną złagodzone tylko wtedy, gdy zostaną spełnione te cztery warunki: Program szczepień jest kontynuowany pomyślnie. Dane pokazują, że szczepionki są wystarczająco skuteczne w zmniejszaniu liczby hospitalizacji i zgonów u zaszczepionych. Wskaźniki zakażeń nie grożą gwałtownym wzrostem liczby hospitalizacji, co mogłoby wywrzeć niezrównoważoną presję na NHS. Rządowa ocena ryzyka nie zmienia się zasadniczo z powodu jakichkolwiek nowych wariantów Covid-19. (Źródło: metro.co.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę