Logo
 Wydrukuj tę stronę

Od września zaczną się szczepienia dzieci powyżej 12. roku życa

Od września zaczną się szczepienia dzieci powyżej 12. roku życa

Według raportów, uczniowie szkół średnich będą otrzymywać szczepionki Covid od września w ramach planów opracowywanych przez NHS. Według The Sunday Times, plany te obejmują środek polegający na zaoferowaniu pojedynczej dawki szczepionki Pfizer dzieciom w wieku 12 lat i starszym, gdy rozpocznie się nowy rok szkolny.

Pfizer powiedział, że testy szczepionki u dzieci w wieku od 12 do 15 lat wykazały 100% skuteczność i silną odpowiedź immunologiczną. The Times powiedział, że potwierdził plany ze źródłami rządowymi i NHS, a doniesienia, że ​​są one uzależnione od rady Wspólnego Komitetu ds. Szczepień i Szczepień (JCVI), które mają się odbyć tego lata. Członek komitetu, profesor Adam Finn z Uniwersytetu w Bristolu, powiedział gazecie: „Musimy być w stanie uodpornić dzieci, zwłaszcza nastolatki, szybko i skutecznie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Niezwykle ważne jest, aby edukacja w następnym roku akademickim nie została w żaden sposób zakłócona” - powiedział pediatra.

Profesor Sir Mark Walport, członek Naukowej Grupy Doradczej ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (Sage), powiedział w sobotę programowi BBC Radio 4 Today, że kraj jest bliski możliwości złagodzenia kolejnych ograniczeń. Ostrzegł jednak, że ponieważ około 35% dorosłych nie zostało jeszcze zaszczepionych, istnieje możliwość „ponownego zapalenia się iskry” i ponownego wzrostu liczby przypadków. Nowe dane ujawniły, że do 30 kwietnia prawie 15 milionów ludzi w Wielkiej Brytanii otrzymało drugą dawkę szczepionki na koronawirusa. (Źródło: metro.co.uk)

Zobacz także:

© Goniec.com