Logo
 Wydrukuj tę stronę

Od czerwca koniec z dystansem społecznym. Będzie można iść na imprezę

Od czerwca koniec z dystansem społecznym. Będzie można iść na imprezę

Od poniedziałku, 21 czerwca, prawie wszystkie ograniczenia blokady mogą zostać potencjalnie zniesione, zgodnie  z planem rządowym dotyczącym blokady . Zniesienie ograniczeń następuje po dwóch poprzednich fazach łagodzenia blokady - pierwszy krok miał miejsce 12 kwietnia, a drugi jest wstępnie wyznaczony na 17 maja. 

Jakie zasady blokowania zmienią się 21 czerwca?

Wszelkie pozostałe usługi hotelarskie, które nie mogły zostać otwarte na poprzednich etapach mapy drogowej, będą teraz w stanie to zrobić. Duże zgromadzenia, takie jak wesela, mogą odbywać się na pełnych obrotach. Kluby nocne również mogłyby zostać ponownie otwarte od tej daty, z wydarzeniami na żywo, przedstawieniami teatralnymi i sportami potencjalnie mogącymi odbywać się przy dużej liczbie widzów.

Trzeci etap łagodzenia blokady nastąpi przed lipcem, kiedy przewiduje się, że każdemu dorosłemu zaoferowano pierwszą dawkę szczepionki Covid-19. Rząd planuje przetestować, w jaki sposób paszport szczepionki Covid może pomóc tłumom wrócić na duże imprezy w Anglii, w tym do teatru, klubów nocnych i imprez sportowych. Aplikacja NHS jest rozwijana, aby działać jak paszport szczepionki Covid, aby pokazać, czy przeszedłeś szczepionkę lub czy zostałeś poddany testom, z nadzieją, że pomoże to również ułatwić międzynarodowe podróże. Mówi się, że 17 maja jest najwcześniejszą datą, w której dozwolone będą podróże zagraniczne z Wielkiej Brytanii. Chociaż ostrożnie wprowadzone zmiany na 21 czerwca mogą wydawać się powrotem do normalności, testy Covid prawdopodobnie staną się powszechną praktyką w codziennym życiu, co oznacza, że nie wszystko będzie takie, jak przed pandemią.

Jakie są warunki zniesienia zasad dotyczących blokady?

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych etapów mapy drogowej, zasady blokowania zostaną złagodzone tylko wtedy, gdy zostaną spełnione cztery poniższe warunki:

Program szczepień jest kontynuowany pomyślnie,
Dane pokazują, że szczepionki są wystarczająco skuteczne w zmniejszaniu liczby hospitalizacji i zgonów osób zaszczepionych,
Wskaźniki zakażeń nie grożą gwałtownym wzrostem liczby hospitalizacji, co wywarłoby niezrównoważoną presję na NHS,
Rządowa ocena ryzyka nie zmienia się zasadniczo z powodu jakichkolwiek nowych wariantów Covid-19. (Źródło: metro.co.uk)

Zobacz także:

© Goniec.com