Logo
 Wydrukuj tę stronę

Szczepienia w UK: A jednak. Jesienią będzie dawka przypominająca

Szczepienia w UK: A jednak. Jesienią będzie dawka przypominająca

Dodatkowe 60 milionów dawek szczepionki Pfizer-BioNTech Covid zostało zamówionych przez rząd Wielkiej Brytanii, który opracowuje plany dotyczące programu szczepień przypominających jesienią.

Zwiększa to całkowitą liczbę dawek Pfizera zamówionych przez Wielką Brytanię do 100 milionów. Oczekuje się, że najsłabszym grupom zostanie zaoferowana kolejna szczepionka przed następną zimą.

Prawie dwie trzecie dorosłych Brytyjczyków otrzymało jedną dawkę szczepionki Covid, a jedna czwarta otrzymała dwie. Sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział w wywiadzie dla Downing Street, że program przypominający „zapewni nam bezpieczeństwo i wolność, podczas gdy będziemy kontrolować tę chorobę na całym świecie”.

Jest to jedna z trzech szczepionek dopuszczonych do użytku w Wielkiej Brytanii, obok szczepionki Oxford-AstraZeneca i jedna wykonana przez amerykańską firmę Moderna. Ogłoszenie pojawiło się, gdy nowe dane z Public Health England wykazały, że jedna dawka szczepionki Covid-19 zmniejsza przenoszenie wirusa w domu nawet o połowę .  Hancock powiedział, że był to „pierwszy konkretny dowód” na to, jak szczepionki ograniczyły przenoszenie wirusa.

Według najnowszych danych 29 osób zmarło w ciągu 28 dni od pozytywnego wyniku testu Covid w Wielkiej Brytanii, co daje łącznie 127 480 osób. W środę zgłoszono kolejne 2166 przypadków potwierdzonych laboratoryjnie. (Źródło: bbc.com)

Zobacz także:

© Goniec.com