Logo
 Wydrukuj tę stronę

Coraz więcej krajów ma szanse znaleźć się na zielonej liście. Zobacz, jakie

Coraz więcej krajów ma szanse znaleźć się na zielonej liście. Zobacz, jakie

Aż 30 krajów może znaleźć się na „zielonej” liście podróży w Wielkiej Brytanii.

Ministrowie zadowoleni z braku powikłań po złagodzeniu obostrzeń 12 kwietnia, rozważają otwarcie kolejnych obszarów gospodarki. Wielu przedstawicieli rządu mówi, że są „optymistami”,dlatego też zakaz zniesienia podróży 17 maja wydaje się realny.

Rzecznik premiera powiedział: „W danych nie ma nic, co sugerowałoby, że musimy zmienić daty”. Ministrowie są pod presją, aby ujawnić, które miejsca docelowe znajdą się na „zielonej liście”, aby umożliwić ludziom ponowne rozpoczęcie rezerwacji wycieczek. Osoby powracające z tych krajów nie będą musiały się izolować, ale po przyjeździe nadal będą musiały przejść drogie testy Covid. Downing Street podkreślił, że żadne decyzje nie zostaną podjęte do przyszłego miesiąca, ale posłowie wezwali do ujawnienia listy do 1 maja.

Ekspert ds. Podróży Paul Charles z PC Agency spodziewa się, że na liście znajdzie się 30 krajów - w tym Izrael, Islandia i niektóre Wyspy Karaibskie. Jego zdaniem, duża część Europy znajdzie się na bursztynowej liście z powodu obaw o trzecią falę uderzenia w kontynent. Ale osoby zainteresowane wakacjami mogą rozważyć takie miejsca, jak Sri Lanka, Maroko i Jamajka, gdzie wskaźniki przypadków są niskie. Eksperci uważnie śledzą sytuację w Portugalii, która jest uważana za jedyny kraj europejski, który ma szansę znaleźć się na zielonej liście ze względu na niski wskaźnik infekcji. Uwzględnione zostaną inne czynniki, w tym odsetek populacji, która została zaszczepiona oraz ryzyko związane z nowymi wariantami. Charles powiedział: Kraje, które prawdopodobnie będą zielone, to Izrael, Barbados, Maroko, Malediwy, Seszele, Grenada, Saint Lucia, Antigua i Brytyjskie Terytoria Zamorskie Bermudy, Turks i Caicos, Falklandy, St Helena i wiele innych. W związku z tym jest wysoce prawdopodobne, że 20-30 krajów może być zielonych od samego początku”.

Według agencji PC, kraje czerwonej strefy prawdopodobnie obejmują RPA, Meksyk i Kanadę. Osoby przybywające do Wielkiej Brytanii z tych krajów będą musiały wejść do hotelu kwarantanny na 10 dni na własny koszt. (Źródło: metro.co.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Zobacz także:

© Goniec.com