MenuW życie weszła kwarantanna hotelowa po powrocie z Indii do Wielkiej Brytanii

  • Napisane przez  goniec.om
W życie weszła kwarantanna hotelowa po powrocie z Indii do Wielkiej Brytanii

Obywatele Wielkiej Brytanii i Irlandii przybywający do Wielkiej Brytanii z Indii muszą przejść kwarantannę w hotelu zatwierdzonym.

Indie dołączyły w piątek do brytyjskiej „czerwonej listy”, skutecznie zakazując podróżowania. Od piątku, od godziny 4:00, większości osób, które podróżowały z Indii w ciągu ostatnich 10 dni, odmówi się wjazdu na terytorium Wysp. Posiadacze brytyjskich lub irlandzkich paszportów lub osoby z prawem pobytu w Wielkiej Brytanii będą wpuszczane, ale muszą poddać kwarantannie w zatwierdzonym przez rząd hotelu przez 10 dni.

W kraju odnotowano gwałtowny wzrost wskaźników zakażeń, gwałtownie rosnącą liczbę zgonów i odkrycie nowego wariantu wirusa.

Na czerwonej liście rządu znajduje się 40 krajów na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Kraje można dodawać do listy z zaledwie kilkugodzinnym wyprzedzeniem. (Źródło: bbc.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę