MenuIndie na "czerwonej liście" Wielkiej Brytanii

  • Napisane przez  goniec.com
Indie na "czerwonej liście" Wielkiej Brytanii

Indie zostały dodane do „czerwonej listy” Wielkiej Brytanii. Od piątku, od godziny 4:00, większości osób, które podróżowały z Indii w ciągu ostatnich 10 dni, odmówi się wjazdu na terytorium Wysp.

Posiadacze brytyjskich lub irlandzkich paszportów lub osoby z prawem pobytu w Wielkiej Brytanii będą wpuszczane, ale muszą poddać kwarantannie w zatwierdzonym przez rząd hotelu przez 10 dni. Matt Hancock powiedział, że w Wielkiej Brytanii było 103 przypadków wariantu indyjskiego.

W oświadczeniu dla Izby Gmin, sekretarz zdrowia przyznał, że zdecydowana większość przypadków nowego wariantu - oficjalnie znanego jako B.1.617 - była związana z podróżami międzynarodowymi. Dodał, że próbki testowe zostały przeanalizowane, aby sprawdzić, czy nowy wariant ma jakieś „istotne cechy”, takie jak większa zdolność przenoszenia lub odporność na leczenie i szczepionki. Urzędnicy ds. Zdrowia twierdzą, że ten nowy wariant, po raz pierwszy zidentyfikowany w Indiach, zawiera pewne niepokojące zmiany genetyczne, które wymagają zbadania. Jest jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć, czy jest bardziej zaraźliwy, śmiertelny i będzie unikał szczepionek - i czy powinien dołączyć do listy Wariantów niepokoju, do której należą warianty z Afryki Południowej, Kent i Brazylii. Oceny są w toku, a tymczasem rząd stara się powstrzymać napływ i rozprzestrzenianie się większej liczby przypadków w kraju. Dlatego rząd przyspiesza również testy wyrzutowe, aby szybko znaleźć nowe przypadki w Wielkiej Brytanii i wprowadza nowy, szybki test laboratoryjny, który może wykazać w ciągu kilku godzin, czy ktoś ma pozytywny wynik na Covid - i czy infekcja, którą ma, jest jedną z tych.(Źródło: bbc.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę