MenuSystem sygnalizacji świetlnej. Te kraje mogą wejść na zieloną listę

  • Napisane przez  goniec.com
System sygnalizacji świetlnej. Te kraje mogą wejść na zieloną listę

Rząd planuje wprowadzić system sygnalizacji świetlnej. Będzie on umożliwiał ludziom wyjazdy turystyczne. Szczegółowe informacje mają zostać podane w maju.

Nowy system spowoduje, że niektóre kraje zostaną umieszczone na „zielonej” liście, co oznacza, że ​​kwarantanna nie jest konieczna - chociaż podróżni będą musieli sprawdzić się przed podróżą i po niej.

Lista „bursztynowa” będzie zawierała kraje, które będą wymagały kwarantanny po przyjeździe, ale można to zrobić w domu.

Podróż na „czerwoną” listę krajów będzie wymagać kwarantanny hotelowej. Nie jest również jasne, ile dodatkowe testy będą kosztować tych, którzy chcą podróżować, rządowy plan zawiera wymóg przeprowadzenia co najmniej dwóch testów PCR niezależnie od kraju - co może kosztować 120 GBP na osobę.

Według agencji informacyjnej PA wstępne listy zostaną opublikowane na początku przyszłego miesiąca. Oceny będą oparte na szeregu czynników, w tym odsetku populacji kraju, który został zaszczepiony, wskaźnikach zakażeń, pojawiających się nowych wariantach oraz dostępie kraju do wiarygodnych danych naukowych i sekwencjonowania genomowego.

Istnieje 10 krajów, które mają duże szanse znalezienia się na zielonej liście. Jest to: 

Gibraltar;
Izrael;
Malta;
Maroko;
Portugalia;
Singapur;
Korea Południowa;
Karaiby;
Zjednoczone Emiraty Arabskie;
USA. 
Lista nie została potwierdzona i może ulec zmianie. Jeśli jednak się potwierdzi, oznaczać to będzie, że wiele ulubionych miejsc brytyjskich turystów, w tym Hiszpania i Włochy, będzie niedostępnych na początku lata. (Źródło: sussexlive.co.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę