MenuIrlandia dodaje 16 krajów do listy kwarantanny hotelowej. Zobacz listę

  • Napisane przez  goniec.com
Irlandia dodaje 16 krajów do listy kwarantanny hotelowej. Zobacz listę

Stany Zjednoczone, Kanada, Francja, Belgia i Włochy należą do 16 krajów, które zostaną dodane do obowiązkowej listy kwarantann hotelowych Republiki Irlandii.

Obecnie na liście „wysokiego ryzyka” znajduje się 59 krajów. Podróżujący z tych miejsc muszą spędzić 12 nocy i zapłacić co najmniej 1875 euro (1614 funtów), aby zatrzymać się w jednym z 24 hoteli w całej Republice. Środek zacznie obowiązywać od godziny 04:00 czasu lokalnego 15 kwietnia.

Od 26 marca obowiązuje tam obowiązkowa kwarantanna hotelowa dla niektórych podróżujących z zagranicy. Rząd irlandzki prowadzi portal umożliwiający obowiązkowe rezerwacje hoteli w ramach kwarantanny. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Grupa Hotelowa Tifco jest odpowiedzialna za transport pasażerów z ich punktu przylotu do hoteli kwarantanny oraz za ochronę. Irlandzkie Siły Obronne nadzorują proces i eskortują autobusy do hoteli.

Koszt pobytu 12 nocy to 1875 € (1614 £) dla jednej osoby, 625 € (535 £) dla innej osoby dorosłej (lub dziecka w wieku powyżej 12 lat) dzielącej pokój, 360 € (308 £) dla dziecka w wieku 4 lat do 12 lat, bez opłat za niemowlęta. Nieprzestrzeganie może skutkować grzywną w wysokości do 2000 euro (1700 funtów) lub miesiącem więzienia.

Nowe przepisy dotyczą każdego pasażera, który przebywał w jednym z krajów „wysokiego ryzyka” w ciągu ostatnich 14 dni, w tym również pasażerów korzystających z lotu łączonego. Dotyczy również osób, które nie mają negatywnego wyniku testu PCR wykonanego w ciągu 72 godzin przed przybyciem.

Lista „wysokiego ryzyka” może ulec zmianie w dowolnym momencie i obecnie obejmuje głównie kraje Ameryki Południowej i Afryki, chociaż na liście znajduje się również Austria.

Inne kraje to: Angola, Argentyna, Boliwia, Botswana, Brazylia, Burundi, Wyspy Zielonego Przylądka, Chile, Kolumbia, Demokratyczna Republika Konga, Ekwador, Gujana Francuska, Gujana, Lesotho, Malawi, Eswatini, Mauritius, Mozambik, Namibia, Panama, Paragwaj, Peru, Rwanda, Surinam, Seszele, RPA, Tanzania, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Urugwaj, Wenezuela, Zambia i Zimbabwe.

Kraje dodane do listy w piątek to: Bangladesz, Belgia, Francja, Włochy, Kenia, Luksemburg, Pakistan, Turcja, USA, Kanada, Armenia, Bermudy, Bośnia i Hercegowina, Curaçao, Malediwy, Ukraina. (Źródło: bbc.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę