MenuWielka Brytania wprowadza system sygnalizacji świetlnej. Zobacz, co oznacza dany kolor

  • Napisane przez  goniec.com
Wielka Brytania wprowadza system sygnalizacji świetlnej. Zobacz, co oznacza dany kolor

Wprowadzony ma zostać system sygnalizacji świetlnej, aby umożliwić ponowne rozpoczęcie podróży zagranicznych - ale lista „zielonych” miejsc docelowych zostanie ogłoszona dopiero w przyszłym miesiącu.

Departament Transportu potwierdził, że kraje będą oceniane na zielono, bursztynowo lub czerwono, a to określi zasady dla osób powracających z tych miejsc. Zgodnie z planem rządowym podróże międzynarodowe mają się rozpocząć ponownie najwcześniej 17 maja. Osoby wracające z „zielonego” kraju nie będą musiały izolować się, ale nadal będą musiały na własny koszt przystąpić do testu zarówno przed wyjazdem, jak i w drugim dniu lub przed powrotem do Wielkiej Brytanii.

Osoby wjeżdżające do Wielkiej Brytanii z „bursztynowego” miejsca docelowego muszą poddać się kwarantannie przez 10 dni w domu i poddać się trzem testom. Obowiązujące zasady dotyczące przyjazdów z „czerwonych” lokalizacji będą nadal obowiązywać, w tym wymóg uiszczenia opłaty za wejście do hotelu kwarantanny.

DfT twierdzi, że jest jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć, które kraje znajdą się na której liście w okresie letnim, ale obiecał sporządzić listę do początku maja, a także potwierdzić dokładną datę, kiedy podróż będzie mogła rozpocząć się ponownie. Szereg czynników jest wykorzystywanych do określenia ryzyka w konkretnym miejscu, w tym procent populacji, która została zaszczepiona, wskaźnik zakażenia, częstość występowania wariantów budzących obawy oraz dostęp kraju do wiarygodnych danych naukowych.

Ograniczenia zostaną poddane przeglądowi 28 czerwca w celu uwzględnienia „krajowego i międzynarodowego obrazu zdrowia oraz sprawdzenia, czy obecne środki można by cofnąć” - dodał DfT. Dalsze przeglądy odbędą się nie później niż 31 lipca i 1 października. Zostanie wprowadzona „Zielona lista obserwacyjna” w celu zidentyfikowania krajów najbardziej narażonych na przejście od „zielonego” do „bursztynowego". "Mamy nadzieję, że pomoże to uniknąć niektórych problemów, których podróżnicy doświadczyli zeszłego lata, kiedy zmiany reguł w ostatniej chwili skłoniły go do prób powrotu do Wielkiej Brytanii"  - brzmi komunikat. (Źródło: metro.co.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę