MenuOsoby poniżej 30 roku życia mają być nieszczepione preparatem AstraZeneca

  • Napisane przez  goniec.com
Osoby poniżej 30 roku życia mają być nieszczepione preparatem AstraZeneca

Wprowadzenie szczepionki Oxford AstraZeneca w Wielkiej Brytanii może potencjalnie zostać zatrzymane u młodszych dorosłych w obawie, że może to być powiązane z rzadkim typem zakrzepu krwi. Channel 4 News poinformował, że Agencja Regulacyjna Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej (MHRA) rozważa propozycje ograniczenia stosowania tej konkretnej szczepionki u osób młodszych.

Powiedzieli, że decyzja można zostać podjęta już 6 kwietnia. Dyrektor naczelny MHRA, dr June Raine, powiedział: „Ludzie powinni kontynuować szczepienia, gdy zostaną o to poproszeni. Nasza dokładna i szczegółowa analiza jest w toku i obejmuje doniesienia o bardzo rzadkich i specyficznych typach zakrzepów krwi z niską liczbą płytek krwi po podaniu szczepionki Covid-19 AstraZeneca. „Nie podjęto jeszcze decyzji w sprawie jakichkolwiek działań regulacyjnych”

Wcześniej „profesor Lockdown” Neil Ferguson, były członek rządowej grupy doradczej SAGE, powiedział, że rozwój zakrzepów krwi u osób, które otrzymały szczepionkę, rodzi nowe pytania, czy młodzi ludzie powinni otrzymać szczepionkę. Powiedział Today: "Jeśli chodzi o dane w tej chwili, istnieje coraz więcej dowodów na to, że istnieje rzadkie ryzyko związane, szczególnie ze szczepionką AstraZeneca, ale może być związane na niższym poziomie z innymi szczepionkami, tych niezwykłych zakrzepów krwi z mała liczba płytek krwi. Wydaje się, że ryzyko jest związane z wiekiem, być może - ale dane na ten temat są słabsze - związane z płcią. Zatem im jesteś starszy, tym mniejsze jest ryzyko, a także, tym większe jest ryzyko Covid, więc równanie ryzyka i korzyści naprawdę bardzo wskazuje na to, że zostaniesz zaszczepiony. Myślę, że sprawa staje się nieco bardziej skomplikowana, gdy docierasz do młodszych grup wiekowych, w których równanie ryzyka i korzyści jest bardziej skomplikowane." (Źródło: metro.co.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę