MenuWielka Brytania: Rządzący chcą, aby kierowcy wykonywali testy

  • Napisane przez  goniec.com
Wielka Brytania: Rządzący chcą, aby kierowcy wykonywali testy

Przedstawiciele branży transportowej przyznali, że rząd zapowiedział im, że oczekuje, iż kierowcy będą musieli przejść test Covid, gdy przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii z Europy kontynentalnej. Testy mają się odbyć po stronie Wielkiej Brytanii.

Kierowcy ciężarówek byli wcześniej zwolnieni z badań w Wielkiej Brytanii. Departament Transportu powiedział, że „uważnie monitoruje” wzrost liczby przypadków w Europie i będzie kontrolował wszystkie środki. Cztery dni temu premier Boris Johnson ostrzegł, że trzecia fala pandemii w Europie może „spłynąć na brzegi Wielkiej Brytanii”.

W tym tygodniu Niemcy miały przedłużyć swoją blokadę na Wielkanoc z powodu trzeciej fali infekcji, chociaż wkrótce zmieniły decyzję. Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że chce szczepień „rano, w południe i wieczorem” po wzroście liczby przypadków intensywnej terapii i przyjęć do szpitala .

Niektórzy w branży transportowej twierdzą, że powiedziano im, że mają oczekiwać, iż kierowcy ciężarówek będą musieli przejść test Covid po podróży z Europy kontynentalnej do Anglii. Francja wstrzymała obowiązkowe testy dla przewoźników podróżujących z Wielkiej Brytanii do Francji, środek, który obowiązywał od grudnia ze względu na obawy dotyczące brytyjskiego wariantu choroby. Przewoźnicy podróżujący z Wielkiej Brytanii do Danii, Niemiec lub Holandii nadal wymagają testu.

Departament Transportu powiedział: „Uważnie monitorujemy wzrost liczby przypadków w Europie i będziemy dokonywać przeglądu wszystkich środków, ponieważ ostrożnie usuwamy ograniczenia w naszej mapie drogowej”. Rząd zachęca międzynarodowych przewoźników, którzy mają przebywać w Wielkiej Brytanii przez ponad 48 godzin, do wzięcia udziału w bezpłatnym teście na koronawirusa. Przewoźnicy opuszczający Wielką Brytanię mogą również przystąpić do bezpłatnego testu.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę