Logo
 Wydrukuj tę stronę

Irlandia wprowadza kwarantannę hotelową

Irlandia wprowadza kwarantannę hotelową

Obowiązkowa kwarantanna dla osób przybywających do Republiki Irlandii z 33 krajów „wysokiego ryzyka” ma się rozpocząć w piątek 26 marca.

Podróżni spędzą dwa tygodnie i zapłacą około 1875 euro (1614 funtów), aby zatrzymać się w jednym z 24 hoteli w całej republice. Kwarantanna obejmie osoby przybywające z 33 krajów oraz osoby bez negatywnego wyniku testu Covid-19.

Portal rządu Irlandii jest już dostępny dla rezerwacji. Kwarantanna oficjalnie rozpoczyna się o godzinie 04:00 GMT w piątek.

Grupa Hotelowa Tifco wygrała przetarg i będzie odpowiedzialna za usługi transportowe, bezpieczeństwa, zdrowia i dobrego samopoczucia. W swoim portfolio ma hotele w pobliżu lotnisk w Dublinie i Cork.

Kraje z listy „wysokiego ryzyka” rządu irlandzkiego to: Angola, Argentyna, Austria, Boliwia, Botswana, Brazylia, Burundi, Republika Zielonego Przylądka, Chile, Kolumbia, Demokratyczna Republika Konga, Ekwador, Eswatini, Gujana Francuska, Gujana, Lesotho , Malawi, Mauritius, Mozambik, Namibia, Panama, Paragwaj, Peru, Rwanda, Seszele, Republika Południowej Afryki, Surinam, Tanzania, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Urugwaj, Wenezuela, Zambia i Zimbabwe.

Osoby podróżujące z krajów objętych ograniczeniami, które nie podlegają kwarantannie, grożą grzywną w wysokości do 2000 euro lub karą pozbawienia wolności do miesiąca. Podróżni, którzy przejeżdżają przez lotnisko lub port w wymienionych krajach, muszą również poddać się kwarantannie. Departament Zdrowia powiedział, że jeśli chodzi o transport, siły zbrojne będą nadzorować ten proces.

Kiedy ludzie przybędą, Siły Obronne odprowadzą ich do miejsca kwarantanny i będą wspierać ich w czasie. Grupa Hotelowa Tifco będzie miała licencjonowanego wykonawcę ochrony w każdym hotelu, ale mówi się, że gardaí jest „dostępny jako punkt eskalacji w odpowiedzi na takie incydenty”.

W wywiadzie dla RTÉ Radio One's Morning Ireland, Harry McGee, korespondent polityczny Irish Times, powiedział, że rozumie, iż żadna gardaí (irlandzka policja) nie będzie zaangażowana w żadne nieruchomości, chyba że nastąpi naruszenie prawa. „Będą działały prywatne firmy ochroniarskie, będą obowiązywały ścisłe protokoły co do tego, co mogą, a czego nie”.

Ludzie będą otrzymywać wszystkie posiłki w swoich pokojach i oczekuje się, że pozostaną tam, chyba że wystąpi nagły wypadek. Wyznaczone bezpieczne miejsce do przerw na świeżym powietrzu i ćwiczeń będzie dostępne w hotelu. McGee przyznał, że Republikański Narodowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego (NPHET) chciał, aby kwarantanna była obowiązkowa dla wszystkich przybywających do kraju. Dodał, że istnieją problemy z granicą i stosunkami Irlandii z Wielką Brytanią w ramach Common Travel, które utrudniłyby kwarantannę wszystkim z prawnego i praktycznego punktu widzenia. (Źródło: bbc.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Zobacz także:

© Goniec.com