MenuRok temu Wielka Brytania ogłosiła pierwszy lockdown

  • Napisane przez  goniec.com
Rok temu Wielka Brytania ogłosiła pierwszy lockdown

Wielka Brytania obchodzi dziś rocznicę pierwszego zamknięcia tego kraju. 

Rok po rozpoczęciu pierwszej krajowej blokady w Wielkiej Brytanii wielu patrzy w przyszłość na jaśniejszą, bardziej obiecującą, w której szczepionka będzie nadal bić rekordy i ograniczenia powoli łagodzące codzienne życie. Jednak oprócz spojrzenia w przyszłość, premier Boris Johnson wezwał także ludzi do „osobistej refleksji” nad minionym rokiem. Organizacja charytatywna Marie Curie ogłosiła dzisiaj, we wtorek 23 marca, Narodowym Dniem Refleksji i zwróciła się do narodu o „zebranie się, aby zastanowić się nad naszą zbiorową stratą, wesprzeć pogrążonych w żałobie i mieć nadzieję na lepszą przyszłość”.

Krajowa minuta ciszy będzie dzisiaj w południe. Na stronie internetowej Marie Curie czytamy: „Zachęcamy do poświęcenia trochę czasu i miejsca na przemyślenie ostatniego roku, zastanowienie się nad stratą własną lub bliskich oraz wspomnienie tych, którzy stracili życie”. Natomiast o godzinie 20:00 premier zachęca ludzi, aby stanęli w drzwiach z telefonami, świecami i pochodniami, aby zasygnalizować „latarnię pamięci”.

23 marca 2020 roku Boris Johnson przedstawił środki mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się Covid-19. Od tego czasu oficjalna liczba ofiar śmiertelnych w Wielkiej Brytanii wzrosła z 364 do 126 172. Wraz z blokadą pojawiły się surowe ograniczenia dotyczące kontaktów towarzyskich, zamykania szkół, pubów i sklepów, przy czym wiele przepisów nadal obowiązuje. (Źródło: skynews.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę