Logo
 Wydrukuj tę stronę

Szkoły w Anglii walczą z koronawirusem za pomocą sprayu

Szkoły w Anglii walczą z koronawirusem za pomocą sprayu

Spray zabijający wirusy opracowany we współpracy z armią brytyjską jest jednym z dodatkowych środków wprowadzonych w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się Covid-19 w szkołach.

Dyrektorzy wprowadzili szereg różnych środków Covid dotyczących powrotu do klasy, w tym testy wirusów na miejscu, rozłożone godziny rozpoczęcia, pęcherzyki uczniowskie i maski na twarz dla starszych uczniów. Szkoła Royal Russell w Croydon jest jedną z wielu szkół w okolicy wykorzystujących wirusend klasy wojskowej - spray, który zabija wszystkie szczepy koronawirusa - wraz z lokalnym centrum testowania przepływu bocznego.

Ponad 50 000 butelek jest już używanych do ochrony personelu wojskowego w ośrodkach testowania i szczepień w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Chris Hutchinson, dyrektor szkoły Royal Russell, powiedział: „Nasz zespół pracował przez całą dobę, aby przygotować szkołę na powrót naszej społeczności.Możliwość dodania tego poziomu ochrony na poziomie wojskowym wraz z naszymi obiektami testowymi i innymi zabezpieczeniami firmy Covid daje nam większą pewność i bezpieczny powrót do uczenia się osobiście”.

Wynalazca Michael Pritchard z Colchester w Essex, który kiedyś z powodzeniem pojawił się na Dragon's Den, pracował nad sprayem antywirusowym we współpracy z armią brytyjską. „Nasza technologia już codziennie chroni żołnierzy - więc wprowadzenie jej do szkół było naturalnym kolejnym krokiem” - powiedział. (Źródło: standard.co.uk)

Zobacz także:

© Goniec.com