Logo
 Wydrukuj tę stronę

Rząd przekazuje dodatkowe środki na edukacje. Chce, by dzieci nadrobiły zaległości

Rząd przekazuje dodatkowe środki na edukacje. Chce, by dzieci nadrobiły zaległości

Premier zapowiedział dodatkowe 400 milionów funtów, aby pomóc dzieciom w Anglii nadrobić zaległości w nauce spowodowanej pandemią koronawirusa. W tym celu poproszono szkoły średnie o zorganizowanie zajęć w wakacje.

Boris Johnson powiedział, że „obszerny program”, wspierany zapewni nauczycielom „narzędzia i zasoby, których potrzebują, aby wspierać swoich uczniów”. Łącznie przeznaczono na niego 700 milionów funtów. Zdaniem szefa rządu zapewni to dzieciom możliwość uczenia się i wykorzystania swojego potencjału. Pakiet będzie obejmował rozbudowę korepetycji indywidualnych i małych grup, wsparcie rozwoju dzieci we wczesnych latach życia oraz letnie zajęcia wyrównawcze dla najbardziej potrzebujących.

Uczniowie powrócą do klasy 8 marca, po prawie rocznej przerwie spowodowanej przez COVID-19. Szkoły były zamknięte dla wszystkich oprócz dzieci kluczowych pracowników i szczególnie wrażliwych uczniów przez duże części ostatnich 12 miesięcy, co oznacza przejście na naukę w domu.

W ramach programu szkoły państwowe będą miały dostęp do gotówki w postaci jednorazowej premii Recovery Premium w wysokości 302 mln GBP. Pozwoli im to wykorzystać fundusze według własnego uznania do wspierania uczniów znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, w tym do dodatkowych klubów i zajęć w okresie letnim. Kolejne 200 milionów funtów będzie dostępne dla szkół średnich na prowadzenie dodatkowych zajęć w wakacje. Pakiet obejmuje również rozszerzenie istniejących programów nauczania dla uczniów o 200 milionów funtów, w tym National Tutoring Program (NPP), a także finansowanie wsparcia językowego dla dzieci w wieku przedszkolnym. (Źródło: sky.news.com)

Zobacz także:

© Goniec.com