Menu



Rząd przekazuje dodatkowe środki na edukacje. Chce, by dzieci nadrobiły zaległości

  • Napisane przez  goniec.com
Rząd przekazuje dodatkowe środki na edukacje. Chce, by dzieci nadrobiły zaległości

Premier zapowiedział dodatkowe 400 milionów funtów, aby pomóc dzieciom w Anglii nadrobić zaległości w nauce spowodowanej pandemią koronawirusa. W tym celu poproszono szkoły średnie o zorganizowanie zajęć w wakacje.

Boris Johnson powiedział, że „obszerny program”, wspierany zapewni nauczycielom „narzędzia i zasoby, których potrzebują, aby wspierać swoich uczniów”. Łącznie przeznaczono na niego 700 milionów funtów. Zdaniem szefa rządu zapewni to dzieciom możliwość uczenia się i wykorzystania swojego potencjału. Pakiet będzie obejmował rozbudowę korepetycji indywidualnych i małych grup, wsparcie rozwoju dzieci we wczesnych latach życia oraz letnie zajęcia wyrównawcze dla najbardziej potrzebujących.

Uczniowie powrócą do klasy 8 marca, po prawie rocznej przerwie spowodowanej przez COVID-19. Szkoły były zamknięte dla wszystkich oprócz dzieci kluczowych pracowników i szczególnie wrażliwych uczniów przez duże części ostatnich 12 miesięcy, co oznacza przejście na naukę w domu.

W ramach programu szkoły państwowe będą miały dostęp do gotówki w postaci jednorazowej premii Recovery Premium w wysokości 302 mln GBP. Pozwoli im to wykorzystać fundusze według własnego uznania do wspierania uczniów znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, w tym do dodatkowych klubów i zajęć w okresie letnim. Kolejne 200 milionów funtów będzie dostępne dla szkół średnich na prowadzenie dodatkowych zajęć w wakacje. Pakiet obejmuje również rozszerzenie istniejących programów nauczania dla uczniów o 200 milionów funtów, w tym National Tutoring Program (NPP), a także finansowanie wsparcia językowego dla dzieci w wieku przedszkolnym. (Źródło: sky.news.com)

Powrót na górę