Logo
 Wydrukuj tę stronę

Anglia budzi się do życia. Znamy pierwsze decyzje

Anglia budzi się do życia. Znamy pierwsze decyzje

Ponad sześć tygodni po tym, jak Anglia weszła w kolejną blokadę narodową, dziś mamy otrzymać „mapę drogową” tego, jak kraj ją opuści.

Boris Johnson wygłosi przemówienie, w którym ma ogłosić, w jaki sposób sprawy będą się stopniowo wznawiać od przyszłego miesiąca. Zrozumiałe jest, że początkowe kroki będą polegały na tym, że uczniowie we wszystkich latach będą musieli wrócić do klasy od 8 marca, z możliwością ponownego rozpoczęcia zajęć sportowych i zajęć pozaszkolnych na świeżym powietrzu. Spotkania towarzyskie w parkach i miejscach publicznych z jedną inną osobą będą również dozwolone za dwa tygodnie, kiedy przepisy zostaną złagodzone. 

Następnie „reguła sześciu” powróci 29 marca, kiedy rozpoczną się szkolne ferie wielkanocne - większe grupy będą mogły gromadzić się w parkach i ogrodach. Pojawią się również nowe środki umożliwiające spotkanie dwóch gospodarstw domowych liczących łącznie więcej niż sześć osób - dając większą elastyczność rodzinom i przyjaciołom.

Obiekty sportowe na świeżym powietrzu, takie jak korty tenisowe i boiska do koszykówki, zostaną ponownie otwarte pod koniec przyszłego miesiąca. A zorganizowany sport dla dorosłych i dzieci - w tym futbol amatorski - może powrócić od 29 marca. Jednak premier nalegał, aby przesłanie „zostań w domu” pozostało na swoim miejscu pomimo złagodzenia niektórych ograniczeń. Środki te stanowią pierwszy z czterech kroków na mapie drogowej, którą premier ma dziś nakreślić w oświadczeniu dla Izby Gmin. Podkreślił potrzebę złagodzenia ograniczeń w „ostrożny” sposób, mówiąc, że rząd będzie podejmował decyzje w oparciu o najnowsze dane na każdym etapie. Przed swoim wystąpieniem na Commons  Johnson powiedział: "Naszym priorytetem zawsze było przywrócenie dzieci do szkoły, o której wiemy, że ma kluczowe znaczenie dla ich edukacji, a także ich dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego, a także będziemy traktować priorytetowo sposoby łączenia się z ludźmi.  Nasze decyzje będą podejmowane na każdym etapie na podstawie najnowszych danych i będziemy ostrożni co do tego podejścia, aby nie cofnąć postępów, które osiągnęliśmy do tej pory, i poświęceń każdego z was, aby zachować siebie i inni są bezpieczni. Dlatego ustaliliśmy cztery kluczowe testy, które muszą zostać spełnione, zanim będziemy mogli przejść przez każdy etap planu”. (Źródło: metro.co.uk) 

Zobacz także:

© Goniec.com