Logo
 Wydrukuj tę stronę

Kolejne kraje na czerwonej liście. Po powrocie z Hiszpanii kwarantanna w hotelu?

Kolejne kraje na czerwonej liście. Po powrocie z Hiszpanii kwarantanna w hotelu?

Mówi się, że urzędnicy rozważają rozszerzenie listy krajów, w których podróżni muszą przymusowo izolować się w hotelu zatwierdzonym przez rząd po przyjeździe do Wielkiej Brytanii.

Hiszpania i Stany Zjednoczone mają być kolejnymi krajami dopisanymi do „czerwonej listy” krajów, w których podróżni muszą poddawać się kwarantannie w hotelach - poinformowano. Mówi się, że urzędnicy rozważają rozszerzenie listy krajów, w których podróżni muszą przymusowo izolować się w hotelu zatwierdzonym przez rząd po przyjeździe do Wielkiej Brytanii.

Najnowsze dane na temat ryzyka nowych wariantów z Hiszpanii i USA zostaną przeanalizowane, zanim ministrowie w Gabinetowym Komitecie Operacyjnym Covid zdecydują w tym tygodniu, czy powinny znaleźć się na liście.

Oba kraje miały lokalne przekazywanie nowych wariantów i są geograficznie powiązane z miejscami, takimi jak Portugalia w przypadku Hiszpanii, które już podlegają brytyjskim zakazom podróżowania za granicę.

Nowy środek mający na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się nowych wariantów koronawirusa wszedł w życie w tym tygodniu. Daily Telegraph donosi, że rzecznik Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej powiedział: „Jeśli więcej krajów zostanie dodanych do „ czerwonej listy ”, a liczba pasażerów z tych krajów zacznie rosnąć, jesteśmy przygotowani do wprowadzenia zarządzanych miejsca kwarantanny na wymaganych lotniskach. Uważnie monitorujemy sytuację i mamy obszerne plany awaryjne zależne od zmieniającej się sytuacji”. (Źródło: mirror.co.uk)

Zobacz także:

© Goniec.com