Logo
 Wydrukuj tę stronę

Szukają ochotników, których za pieniądze zarażą koronawirusem

Szukają ochotników, których za pieniądze zarażą koronawirusem

Ochotnicy otrzymają około 4500 funtów w zamian za zgodę na zarażenie wirusem, który powoduje Covid-19. Eksperyment zostanie wykorzystany do badań naukowych.


Dziewięćdziesięciu ochotnikom, w wieku od 18 do 30 lat, zostanie podana najmniejsza ilość wirusa potrzebna do wywołania infekcji. Będą to krople do nosa w bardzo małej objętości płynu - około jednej piątej mililitra. Osoby, które zostanną poddani eksperymentowi nie mogą mieć wcześniejszej historii ani objawów Covid-19, żadnych podstawowych schorzeń ani znanych niekorzystnych czynników ryzyka Covid-19, takich jak cukrzyca lub nadwaga. 

Wolontariusze nie zostali jeszcze wybrani - więc jeśli jesteś zainteresowany, możesz podać szczegóły tutaj.

Profesor Sir Terence Stephenson, przewodniczący Health Research Authority (HRA), bronił płacenia wolontariuszom tysięcy funtów za udział. "Suma wynosi około 4500 funtów, ale obejmuje to początkowy pobyt i dalsze działania”. Dodał: „Początkowy pobyt wiąże się z dużym obciążeniem młodej osoby - 17 dni w kwarantannie i nikt z rodziny, znajomy czy krewny nie może Cię odwiedzać. „Przez pierwsze 7 dni otrzymujemy około 88 funtów dziennie, co nie wydaje mi się, by ktokolwiek uznał, że jest to wygurowana kwota”. Eksperci mają nadzieję, że badanie pozwoli lekarzom lepiej zrozumieć wirusa i pomóc w opracowaniu szczepionek i leczenia. Główny badacz, dr Chris Chiu, z Departamentu Chorób Zakaźnych w Imperial College w Londynie, powiedział: „Prosimy o wolontariuszy w wieku od 18 do 30 lat, aby przyłączyli się do tego przedsięwzięcia badawczego, aby pomóc nam zrozumieć, w jaki sposób wirus infekuje ludzi i jak przechodzi między nami. Naszym ostatecznym celem jest szybkie przetestowanie, które szczepionki i terapie działają najlepiej w walce z tą chorobą ”. (Źródło: metro.co.uk)

Zobacz także:

© Goniec.com