MenuWielka Brytania: Rekordowe tempo szczepień. 5 milionów osób po pierwszej dawce

  • Napisane przez  goniec.com
Wielka Brytania: Rekordowe tempo szczepień. 5 milionów osób po pierwszej dawce

Niemal pięć milionów osób w Wielkiej Brytanii przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.

W środę wykonano 363 508 szczepień. To najwyższa, jak dotąd, dobowa liczba - podaje Sky News. Do 15 lutego rząd brytyjski chce zaszczepić 15 milionów Brytyjczyków.

Wielka Brytania zmaga się z wysoką liczbą zgonów spowodowanych COVID-19. W środę poinformowano, że w ciągu doby zmarło 1820 chorych, co jest najwyższym dziennym bilansem od początku epidemii w tym kraju. Stwierdzono 38 905 nowych zakażeń koronawirusem.

- Te liczby są przerażające. Prawdą jest natomiast, że liczba nowych zakażeń w całym kraju mogła już osiągnąć szczyt i zaczęła się wypłaszczać, ale nie następuje to bardzo szybko i jest oczywiste, że musimy utrzymać nad tym ścisłą kontrolę - powiedział brytyjski premier Boris Johnson na antenie Sky News.

W Wielkiej Brytanii stwierdzono do tej pory łącznie 3 553 727 zachorowań na COVID-19. Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore zmarło 94 759 chorych.

W Polsce natomiast dotychczas wykonano ponad 591 tys. szczepień. Do Państwowej Inspekcji Sanitarnej wpłynęły informacje o 235 odczynach poszczepiennych, w tym 188 łagodnych. Objawiają się one przeważnie zaczerwienieniem oraz bólem w miejscu wkłucia. (Źródło: gazeta.pl)

Powrót na górę