MenuLondyńskie szpitale przepełnione. Pacjenci wysyłani do Newcastle

  • Napisane przez  goniec.com
Londyńskie szpitale przepełnione. Pacjenci wysyłani do Newcastle

Ciężko chorzy pacjenci z Covid są przenoszeni z londyńskich szpitali na oddziały intensywnej opieki medycznej w Newcastle, oddalone o 300 mil. Szpitale w stolicy są tak przeciążone, że w ostatnich dniach pacjenci zostali przeniesieni do Birmingham, Northampton i Sheffield.

Wszystkie ruchy odbywają się w karetkach pogotowia, które są specjalnie wyposażone do obsługi pacjentów znajdujących się w trudnej sytuacji medycznej. Jednak lekarze obawiają się, że dalekie podróże będą stanowić zagrożenie dla ludzi. Dr Claudia Paoloni, prezes Stowarzyszenia Konsultantów i Specjalistów Szpitala, powiedziała The Guardian: „Szpitale już chudniej rozproszyły zespoły intensywnej terapii, a pielęgniarki żonglują jednocześnie trzema lub czterema ciężko chorymi pacjentami zamiast zwykłego. Rozbudowali oddziały intensywnej terapii na każdą dostępną przestrzeń i przesunęli specjalistyczny personel, aby sobie z tym poradzić. Fakt, że to wszystko nie wystarcza, a oni nadal muszą podjąć niezwykły krok, jakim jest transport krytycznie chorych pacjentów na setki kilometrów, odzwierciedla bezprecedensową powagę sytuacji, w jakiej znajduje się nasza służba zdrowia”. W Wielkiej Brytanii odnotowano rekordowo wysoki poziom codziennych zgonów i przypadków w ostatnich tygodniach, a szpitale w całym kraju mają więcej przyjęć Covid niż w szczycie wiosennym.

Szpitale, w których brakuje łóżek na OIT, zwykle przenoszą pacjentów do pobliskich oddziałów w ramach tej samej sieci intensywnej opieki medycznej. Dr Paoloni powiedział, że dalekie posunięcia pokazują, że sytuacja, w jakiej znajduje się NHS, jest „wyjątkowo zła” i jest konsekwencją wieloletniego niedofinansowania. „Musimy być szczerzy. Nasza służba zdrowia NHS jest na linach z powodu lat braku personelu, niedofinansowania i braku wcześniejszego wezwania do pełnej blokady. Należy wyciągnąć wnioski z rozdzierającego serce kryzysu, przed którym obecnie stoi NHS, jej personel, pacjenci i ich rodziny ”.

Raport Guardiana mówi, że niektórzy pacjenci Covid przebywający na oddziale intensywnej terapii w Birmingham zostali przewiezieni do Newcastle, aby zwolnić łóżka dla pacjentów przeniesionych z Londynu. Mówi się, że lekarze intensywnej opieki medycznej w Newcastle martwią się, że oddziały intensywnej terapii w szpitalach Royal Victoria i Freeman nie będą w stanie poradzić sobie z napływem, ponieważ ich oddziały są już tak pełne.

Według najnowszych danych rządowych średnia dzienna liczba osób przyjmowanych do szpitali w Wielkiej Brytanii wynosi 4256, co stanowi wzrost o 35% w porównaniu z ostatnim tygodniem. 12 stycznia było 36 797 pacjentów z Covid w szpitalach - ponad dwukrotnie więcej niż miesiąc temu. (Źródło: metro.co.uk)

Powrót na górę