MenuKolejny kraj znika z listy korytarza podróży. Po powrocie kwarantanna

  • Napisane przez  goniec.com
Kolejny kraj znika z listy korytarza podróży. Po powrocie kwarantanna

Pasażerowie powracający ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich będą teraz musieli przeprowadzić izolację w ramach zaktualizowanych zasad podróży Covid-19. Zjednoczone Emiraty Arabskie zostały usunięte z rządowej listy korytarzy podróży, ogłosił sekretarz transportu Grant Shapps w poniedziałek wieczorem.

Oznacza to, że od 4 rano we wtorek każdy, kto przyjedzie do Anglii, Walii i Irlandii Północnej ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w tym Abu Zabi i wakacyjny hotspot Dubaj, musi przejść kwarantannę. Shapps powiedział, że znaczny wzrost liczby nowych przypadków oznaczał, że rząd musiał „natychmiast” usunąć ZEA z listy podróży. Sekretarz transportu dodał: „PRZYPOMNIENIE: Aktualne OGRANICZENIA KRAJOWE nie zezwalają na podróże międzynarodowe z innych powodów niż wykazane. Ignorowanie zasad kosztuje życie. Nierozważne i samolubne zachowanie naraża innych na ryzyko i jest niesprawiedliwe w stosunku do tych, którzy przestrzegają zasad pokonania wirusa. Zostań w domu. Ratuj życie".  Szkocja ogłosiła już, że podobne środki zostaną nałożone na każdego przybywającego ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich 12 stycznia o 4 rano lub po tej godzinie. 

Dubaj znalazł się niedawno w centrum uwagi jako popularna przystań wśród Brytyjczyków z dala od surowych ograniczeń dotyczących Covid-19. (Źródło: metro.co.uk)

Powrót na górę