MenuRodzice kłamią, aby dzieci mogły chodzić do szkoły

  • Napisane przez  goniec.com
Rodzice kłamią, aby dzieci mogły chodzić do szkoły

Rodzice kłamią, że są kluczowymi pracownikami, aby móc posłać dzieci w szkole.

Zgodnie z nowymi, surowymi restrykcjami rządowymi, tylko uczniowie szczególnie narażeni i dzieci kluczowych pracowników mogą nadal chodzić do szkoły podczas trzeciego krajowego zamknięcia. Ich koledzy muszą pozostać w domu, aby uczyć się online. Szkoła Our Lady Bishop Eton w południowym Liverpoolu powiedziała, że ​​byli „przytłoczeni” prośbami o udostępnienie kluczowych miejsc dla pracowników, gdy ogłoszono zamknięcie. Ale zaczęli otrzymywać „dużą liczbę skarg” od innych rodziców, kiedy lekcja online pozwoliła im zobaczyć, które dzieci osobiście uczęszczają na zajęcia. Szkoła stwierdziła, że ​​poprosiła rodziców o jak najwięcej informacji na temat formularzy wniosków dotyczących kluczowych pracowników i skonsultowała się z lokalnymi władzami. „Nic więcej nie możemy zrobić” - powiedziała szkoła. „, Szczególnie gdy rodzice wysuwający takie zarzuty nie dostarczą szkole informacji niezbędnych do dalszego zbadania sprawy”.

Boris Johnson ostrzegł, że szkoły mogą działać jako „wektory transmisji”, kiedy ogłosił, że uczniowie w szkołach i na uczelniach będą uczyć się zdalnie do połowy lutego, podczas blokady. Jednak pomimo bardziej rygorystycznych środków w szkołach podstawowych w Anglii nadal występuje duże zapotrzebowanie na miejsca, a jeden szef związku zgłasza, że ​​w przypadku niektórych 70% ich rodzin prosi o zapewnienie miejsc na miejscu.

Paul Whiteman, sekretarz generalny związku liderów szkół NAHT, powiedział: „Jesteśmy coraz bardziej zaniepokojeni ogromnym zapotrzebowaniem na miejsca dla kluczowych pracowników i wrażliwych uczniów w tym tygodniu. Nasi członkowie mówią nam, że popyt na miejsca jest znacznie wyższy niż podczas pierwszej blokady zeszłej wiosny. Słyszeliśmy historie o niektórych szkołach z 50-70% udziałem. „Może to poważnie osłabić wpływ środków zamykających, a nawet zagrozić wydłużeniem czasu zamykania szkół”.

W Izbie Gmin wczoraj sekretarz ds. Edukacji Gavin Williamson potwierdził, że tylko jeden rodzic musi być kluczowym pracownikiem, aby uzyskać dostęp do miejsca w szkole podczas zamknięcia.  Williamson potwierdził również, że dzieci, które nie mają dostępu do technologii, są postrzegane jako wrażliwe i mogą chodzić do szkoły. Rządowe wytyczne mówią, że do dzieci wrażliwych mogą należeć „uczniowie, którzy mogą mieć trudności z angażowaniem się w edukację na odległość w domu (na przykład z powodu braku urządzeń lub cichej przestrzeni do nauki)”. (Źródło: metro.co.uk) 

Powrót na górę