MenuWysoka kara za wjazd na Wyspy bez negatywnego testu

  • Napisane przez  goniec.com
Wysoka kara za wjazd na Wyspy bez negatywnego testu

Każdy, kto podróżuje do Anglii i Szkocji, przed wjazdem do kraju będzie musiał wykonać negatywny test na koronawirusa. Nowe plany przedstawione przez sekretarza transportu Granta Shappsa mówią, że pasażerowie przybywający do kraju łodzią, pociągiem lub samolotem muszą przejść test do 72 godzin przed odlotem.

Najprawdopodobniej w najbliższych dniach obowiązek ten zostanie wprowadzone również w Walii i Irlandii Północnej. Nieprzestrzeganie zasad spowoduje natychmiastową karę grzywny w wysokości 500 GBP. Obywatele Wielkiej Brytanii będą również musieli zdać test przed powrotem z zagranicy, co może prowadzić do rywalizacji o loty powrotne. Około 100 000 osób przebywa obecnie na wakacjach w hotspotach, takich jak Dubaj i Malediwy. Zasady zostały uzgodnione przez ministrów wczoraj wieczorem, ponieważ gwałtowne przypadki, a trzecia blokada narodowa wywarła presję na kraj, aby zamknąć swoje granice. 

Shapps ma nadzieję, że posunięcie to pomoże zapobiec przedostawaniu się do Wielkiej Brytanii nowych wariantów Covid-19 - występujących w krajach takich jak RPA i Dania. Mamy już wdrożone znaczące środki, aby zapobiec importowanym przypadkom Covid-19, ale wraz z rozwojem nowych szczepów wirusa na całym świecie musimy podjąć dalsze środki ostrożności” - powiedział sekretarz ds. Transportu. „W połączeniu z obowiązującym obowiązkowym okresem samoizolacji pasażerów powracających z krajów wysokiego ryzyka, testy przed odlotem zapewnią dalszą linię obrony - pomagając nam kontrolować wirusa, gdy będziemy wprowadzać szczepionkę w tempie w nadchodzących tygodniach."

Wyjątki od zasady testowania obejmują przewoźników, dzieci poniżej 11 roku życia, załogi, osoby przybywające ze wspólnego obszaru podróży z Irlandią oraz osoby podróżujące z krajów, które nie mają obiektów testowych. Pojawia się po tym, jak wszystkie bezpośrednie podróże zostały zawieszone z Republiki Południowej Afryki po tym, jak zmutowany wariant wirusa, który tam znaleziono, jest potencjalnie nawet bardziej zaraźliwy niż nowy szczep znaleziony w Wielkiej Brytanii. (Źródło: metro.co.uk)

Powrót na górę