MenuAnglia: Uczniowie, którzy nie mają laptopów mogą chodzić do szkoły

  • Napisane przez  goniec.com
Anglia: Uczniowie, którzy nie mają laptopów mogą chodzić do szkoły

Departament Edukacji potwierdził, że podczas blokady w Anglii, uczniowie bez dostępu do laptopów mogą nadal przychodzić do szkoły. Te dzieci są klasyfikowane jako „bezbronne” i dlatego są zwolnione z nakazu Downing Street, aby pozostać w domu. Nauczanie zdalne ma potrwać przynajmniej do połowy lutego.

Przy 1,8 miliona uczniów bez działającego laptopa w domu pojawiły się pytania o to, co począć w takich sytuacjach. Sugestię, aby klasyfikować tych uczniów jako wrażliwych, po raz pierwszy wysunęła komisarz ds. Dzieci, Anne Longfield. Wezwała, aby dzieciom nieposiadającym odpowiedniej technologii zaoferowano priorytetowe miejsca w szkołach i powiedziała, że ​​firmy technologiczne powinny zapewnić darmowy zasiłek danych rodzinom w potrzebie. Kilka godzin później rzecznik DfE powiedział, że uczniowie bez dostępu do urządzenia lub internetu zostali sklasyfikowani jako zagrożeni i mogą dalej uczęszczać do szkoły. Departament twierdził, że wytyczne obowiązywały od września, ale ludzie w biurze komisarza pytali, dlaczego ta aktualizacja nie została wcześniej opublikowana, donosi Guardian. A. Longfield powiedziała BBC: „Nie ma wątpliwości, że zdalne uczenie się i duża ilość czasu poza szkołą ma bardzo negatywny wpływ na dzieci. Education Sec potwierdza, że ​​dzieci, które nie mogą uczyć się w domu, mogą chodzić do szkoły. "

Według danych Ofcom od 1,1 do 1,8 miliona dzieci (około 9%) nie ma dostępu do komputera lub tabletu w domu.

Ponad 880 000 może uzyskać dostęp do Internetu wyłącznie za pomocą danych telefonu komórkowego, często w ramach droższych taryf typu, a do 559 000 nie ma w ogóle dostępu do Internetu. Three UK powiedział wczoraj, że zapewni nieograniczoną aktualizację danych dzieciom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji do końca roku szkolnego w lipcu, podczas gdy inni dostawcy są pod presją, aby pójść w jego ślady. BT, EE, Sky Mobile, Smarty, Tesco Mobile, Three i Virgin Mobile przystąpiły do ​​programu DfE, zgadzając się na dostarczanie 20 GB bezpłatnych danych miesięcznie rodzinom w niekorzystnej sytuacji. Vodafone wydał szkołom 330 000 kart SIM i może również przystąpić do programu. Premier Boris Johnson powiedział dziś w Izbie Gmin, że w poniedziałek do szkół dostarczono 50 000 laptopów, natomiast w zeszłym roku przekazano 560 000 urządzeń. (Źródło: metro.co.uk) 

Powrót na górę