MenuBlokada ma trwać do kwietnia? Dziś decyzja premiera

  • Napisane przez  goniec.com
Blokada ma trwać do kwietnia? Dziś decyzja premiera

Boris Johnson ma dzisiaj zdecydować, czy wprowadzić ostrzejsze ograniczenia Covid-19.

Według doniesień, kluczowy komitet rządowy "Covid-O", który nadzoruje ograniczenia koronawirusa, ma dziś spotkać się, aby podjąć decyzję o zmianach w systemie koronawirusa. Według Daily Mail ministrowie rozważają objęcie jeszcze większej liczby obszarów Anglii najsurowszymi środkami czwartego poziomu. Obecnie 44 miliony ludzi - około trzy czwarte kraju - żyje w ramach środków obejmujących ścisły komunikat „zostań w domu”, przy czym tylko podstawowe sklepy mogą być otwarte. Dalsze doniesienia sugerują, że Anglia może zostać pogrążona w trzecim narodowym zamknięciu do połowy stycznia i może trwać co najmniej do Wielkanocy, według The Telegraph. W gazecie podano, że plany powrotu osłon dla wszystkich bezbronnych ludzi w Anglii są również przygotowywane przez rząd, a kolejne oświadczenie w sprawie szkół może zostać ogłoszone do końca tego tygodnia

Matt Hancock odmówił dziś rano wykluczenia trzeciej blokady w kraju w związku z rosnącą liczbą przypadków Covid-19 i przyjęć do szpitali, a Wielka Brytania odnotowała wczoraj ponad 50 000 nowych przypadków szósty dzień z rzędu. Na pytanie o wezwania Keira Starmera do premiera w celu wprowadzenia blokady w ciągu najbliższych 24 godzin, sekretarz zdrowia odpowiedział: „Nie wykluczamy niczego”. Powiedział, że wirus „najwyraźniej wymknął się spod kontroli”. 

Dodał, że dalsze zamykanie szkół jest „nieuniknione” i że należy wprowadzić plan uczenia się dzieci już teraz - ale powstrzymał się od wezwania do zamknięcia wszystkich placówek w poniedziałek, aby uniknąć dalszych zakłóceń. Jego wezwania pojawiły się wkrótce po tym, jak Johnson ostrzegł, że system poziomów „prawdopodobnie będzie trudniejszy” i przyznał, że potrzebne są surowsze ograniczenia w „wielu częściach kraju”. Premier powiedział, że pomimo tego, że szczepionki schodzą po torze w dziesiątkach milionów, surowe środki mogą zostać wdrożone w ciągu najbliższych tygodni - ale odmówił komentarza na temat doniesień o wprowadzeniu piątego poziomu. (Źródło: metro.co.uk)

Powrót na górę