Logo
 Wydrukuj tę stronę

Zmiana decyzji. Wszystkie londyńskie szkoły pozostają zamknięte

Zmiana decyzji. Wszystkie londyńskie szkoły pozostają zamknięte

Wszystkie londyńskie szkoły podstawowe będą zamknięte na początku semestru dla większości uczniów, potwierdził burmistrz Sadiq Khan. Zwrot nastąpił dwa dni po tym, jak rząd powiedział, że zamknięcie dotknie tylko tych w 22 z 32 londyńskich dzielnic. Z listy wykluczono kilka obszarów w stolicy, w których szybkości transmisji Covid-19 są wysokie.

Osiem londyńskich władz, w tym Islington, Lambeth i City of London, poprosiło o zamknięcie ich szkół podstawowych i zasugerowało, że są przygotowane do podjęcia kroków prawnych. Liderzy w Haringey zagrozili, że sprzeciwiają się rządowi i wspierają szkoły, które zdecydowały się zamknąć w celu ochrony pracowników i uczniów. Akcja sprowokowała nadzwyczajne posiedzenie gabinetu w Nowy Rok, na którym ministrowie podpisali plany dodania 10 pozostałych gmin do listy, jak podaje The Guardian. Odpowiadając na wiadomość, burmistrz Khan napisał na Twitterze: „Rząd wreszcie dostrzegł sens i odwrócił się. Wszystkie szkoły podstawowe w całym Londynie będą traktowane tak samo. To dobra decyzja - i chcę podziękować ministrowi edukacji Nickowi Gibbowi za konstruktywne rozmowy w ciągu ostatnich dwóch dni.

Szkoły podstawowe w Londynie będą teraz otwarte tylko dla dzieci szczególnie wrażliwych i kluczowych pracowników do co najmniej 18 stycznia, kiedy dane Covid zostaną poddane przeglądowi. Szkoły w 11 dzielnicach w Essex, dziewięciu w Kent, dwóch w East Sussex, czterech w Hertfordshire i Milton Keynes w Buckinghamshire również pozostaną zamknięte 4 stycznia, kiedy rozpocznie się semestr. Początkowa decyzja, aby niektóre londyńskie szkoły pozostały otwarte, podczas gdy te w sąsiednich władzach były zamknięte, wprawiła wielu w zakłopotanie. Stolica znajduje się poniżej czwartego poziomu w obliczu rosnących wskaźników infekcji, a szpitale są bliskie załamania. Doradcy naukowi ostrzegali, że konieczne jest zamknięcie większej liczby szkół, aby kontrolować rosnące infekcje. Rządowy komitet mędrca powiedział, że jest „wysoce nieprawdopodobne”, aby pandemia mogła być skutecznie zarządzana, gdyby szkoły były otwarte w przyszłym tygodniu. (Źródło: metro.co.uk)

Zobacz także:

© Goniec.com